Microsoft Sidewinder X6

Klawiatura Microsoft Sidewinder X6

Firma rozesłała do tysiąca graczy ankietę. Zapytano w niej o oczekiwania dotyczące klawiatury. Po przeanalizowaniu odpowiedzi zatrudniono inżynierów mających zająć się stroną techniczną przedsięwzięcia. Efekt ich trzyletniej pracy właśnie trafił do naszych rąk. Estetyka nowego Sidewindera robi niesamowite wrażenie. Industrialny minimalizm powłoki zewnętrznej łączy w sobie prostotę, elegancję i… zadziorność. Wygodne, nisko położone klawisze podświetlone są łagodnym, czerwonym światłem, którego jasność regulujemy pokrętłem.

Podczas grania przydaje się możliwość zdefiniowania do 90 makr do ulubionych gier. W trakcie zabawy wywołujemy je za pomocą podświetlonych na żółto klawiszy specjalnych. Możliwe jest także stworzenie trzech konfiguracji klawiatury i przypisanie ich do konkretnych gier.

Sidewindera X6 wyróżnia odłączany panel klawiatury numerycznej. Jest on mocowany na magnesy, dzięki czemu możliwy jest szybki demontaż panelu i jego montaż z drugiej strony. Niestety, magnetyczne zaczepy nie trzymają zbyt mocno dodatkowego modułu, który może przypadkowo odczepić się od klawiatury, jeśli podczas zabawy poniosą nas emocje. Szkoda, że producent nie przewidział bezprzewodowego połączenia. Sidewinder X6 nie ma nóżek umożliwiających regulację kąta nachylenia klawiatury. Dołączony blok numeryczny w nieznacznym stopniu unosi klawiaturę, co powoduje, że z prawej strony gumowe podstawki tracą przyczepność. Wadą jest również dłuższa spacja. Przesunięty w prawo klawisz [Alt] utrudnia wpisywanie polskich znaków.

Dostawca: www.edelman.pl CENA:

250 zł

PODSUMOWANIE:

Wygodna, elegancka i z pazurem, niemal perfekcyjna. Dziwi tylko brak dokładnego dopasowania modułu numerycznego.

ALTERNATYWA:

brak