Access point, ruter i klient sieci bezprzewodowej w jednym urządzeniu

Media-Tech MT4205 PORTABLE WLAN SERVER ROUTER 3,5G PRO

MT4205 jest przenośnym i wygodnym rozwiązaniem głównie dla użytkowników podróżujących, zapewniającym bezprzewodową łączność w standardzie B i G. Urządzenie posiada zintegrowane dwa porty USB umożliwiające podłączenie urządzeń i udostępnienie ich wszystkim użytkownikom sieci LAN. Dzięki temu można udostępnić drukarkę i pliki a także, gdy podłączymy kamerę USB, można oglądać obraz w czasie rzeczywistym.

Podłączając dysk USB Flash lub dysk twardy USB tworzy się serwer FTP, czyli zasoby dyskowe udostępnione użytkownikom do pobierania i umieszczania tam plików w dowolnym czasie. Dzięki funkcji Camera Server z dowolnego miejsca na świecie można monitorować swój dom kamerą USB i robić zdjęcia przez MT4205, ale również zapisać je na dysku USB. Dostęp jest realizowany przez przeglądarkę internetową.

Ponadto, do MT4205 możesz podłączyć modem USB HSDPA/UMTS, który zapewni dostęp do Internetu. Gdy przełączymy MT4205 w tryb ROUTER MODE wówczas można poprzez porty WAN i LAN, jako administrator dokonać konfiguracji wewnętrznych ustawień urządzenia.

Tryb pracy AP MODE oferuje dwa porty: LAN i WLAN. Wówczas MT4205 pracuje jako most i łączy się z istniejącą już siecią przewodową poprzez port LAN lub bezprzewodowo. Podczas pracy, jako WDS staje się przedłużaczem sieci bezprzewodowej. Tak dostarczone łącze jest dalej udostępniane drogą bezprzewodową do pobliskich komputerów. Tryb Client umożliwia wykorzystanie MT4205 jako adaptera sieciowego służącego do połączenia komputera do istniejącej już sieci.