Apple uaktualnia laptopy

Najprawdopodobniej nowe MacBooki oparte będą na nowej platformie Intela, czyli Centrino 2. Wygląd zmieni się nieznacznie, najpewniej wszystkie laptopy Apple’a będą posiadać czarne klawisze w klawiaturze, takie jak już posiada MacBook Air. Wiele mówi się o zastąpieniu portów Firewire 400 kompatybilnym z nimi adapterem Firewire 800. Podobnie port DVI ma być zastąpiony przez mini-DVI, by zmniejszyć grubość komputera. Nie wiadomo, czy nowe MacBooki będą posiadały port HDMI.

MacBookowi Air również przydałaby się modernizacja. Modele pozbawione napędu SSD posiadają powolny interfejs ATA. Uaktualnienie dysku do SATA oraz dodanie obsługi Ethernetu i większej liczby portów USB wyszłoby temu komputerowi na zdrowie.

Kolejną plotką jest zmiana obudowy MacBooków na aluminiową. Trend na rynku oraz kłopoty z wytrzymałością tworzywa sztucznego nadają prawdopodobieństwa tym doniesieniom.

No i wreszcie MacBook Nano – czy Apple zaprezentuje taniego, własnego netbooka? Biorąc pod uwagę fakt, że iPod Touch jest już promowany jako przenośny tablet, jest to najmniej prawdopodobna plotka, jednak wszyscy wiemy, że firma z jabłuszkiem w tle lubi zaskakiwać.

My jednak najmilej przyjęlibyśmy potwierdzenie pogłosek o drastycznej obniżce cen. Tylko 600 euro za MacBooka brzmi zachęcająco.