Asus P750

Palmofon Asus P750

W dzisiejszych czasach miniaturyzacja elektroniki jest coraz bardziej powszechna. Pojawia się coraz więcej małych przenośnych notebooków i telefonów.

Coraz częściej możemy spotkać na rynku niewielkie urządzenia przypominające z wyglądu telefon, które za sprawą bogactwa funkcji bez problemów mogą pełnić funkcje mini komputera.

Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest ASUS P750. Ten zgrabny PDA jest następcą modelu P527. Oprócz Windows Mobile i aplikacji ASUS’a mamy do dyspozycji nawigację satelitarną z programem AutoMapa 5.0, która na ekranie o przekątnej 2,6 cala wygląda przyzwoicie. P750 jest bardo wygody w obsłudze i dobrze leży w dłoni. Przyciski reagują natychmiastowo, a całą obsługę telefonu wspomagają dotykowy ekran i rysik. Nie zabrakło też miejsca dla klawiatury numerycznej, która zadowoli użytkowników zwykłych telefonów.

Asus P750 to telefon oferujący nie tylko czterozakresowy moduł GSM/GPRS/EDGE, ale również obsługę sieci UMTS oraz HSDPA. W związku z tym dołączył do światowej elity palmofonów. Wyposażony jest w wydajny procesor, 256 MB pamięci ROM i 64 MB RAM. Dodatkowo obsługuje karty micro-SD i SDHC. Ma także złącze mini USB i złącze pozwalające podłączyć zewnętrzną antenę do nawigacji satelitarnej. Moduł Wi-Fi obsługujący standard 802.11b/g i Bluetooth rozwiązują problem bezprzewodowej łączności z innymi urządzeniami. Wszystko to zasilane jest baterią litowo-jonową o pojemności 1300 mAh. Czas czuwania telefonu jest zadowalający, ale dość krótki gdy intensywnie korzystamy z aparatu. Z dodatkowych funkcji Asus proponuje rozmowy wideo, możliwe dzięki umieszczenie z przodu obiektywu kamery, słuchanie muzyki w formacie mp3, oglądanie filmów, oraz szereg aplikacji biznesowych pomocnych w czasie podróży i pracy.

Patrząc na P750, na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że jest to zwykły telefon. Dopiero gdy poświęcimy chwilę i przyjrzymy się urządzeniu dokładniej okazuje się, że jest to miniaturowe mobilne biuro, elektroniczny asystent którego każdy pracujący w podróży z pewnością doceni.

Dostawca: www.asustek.pl Cena:

1700 zł

Dane techniczne:

Procesor: Marvell PXA270M 520 MHz

Pamięć [RAM/ROM]: 64 MB / 256 MB

Komunikacja: GSM/GPRS/EDGE/UMTS (HSDPA); Bluetooth

Rozszerzenia: miniSD SDHC

Aparat fotograficzny: 3 MPix, autofocus

Kamera do połączeń wideo: VGA

Wielkość i waga: 113x58x17 mm / 137 g

Ekran: 2,6″, 320×240 (QVGA), dotykowy

System: Windows Mobile 6 Professional

Gwarancja: 24 miesiące

PODSUMOWANIE:

Lekkie niewielkie urządzenie, pozwalające na stworzenie mobilnego biura.

ALTERNATYWA:

HTC Touch Dual, HP iPAQ 214

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.