Spotkaj się z bohaterką gry Tomb Raider: Underworld już w ten weekend

Lara Croft w Polsce

Już w najbliższy weekend, 12 października, w samo południe, każdy będzie mógł osobiście spotkać się z Larą Croft w salonie Empik przy ulicy Nowy Świat 15/17 w Warszawie. Podczas spotkania przewidziano wiele atrakcji dla odwiedzających, między innymi możliwość rozmowy z dzielną panią archeolog, pozowania do wspólnego zdjęcia oraz zdobycia autografu Lary!

Akcja gry Tomb Raider: Underworld toczy się po wydarzeniach znanych z Tomb Raider Legend. Fabuła oparta na tajemnicy kalendarza Majów nawiązywać będzie do tytułowego świata Podziemi, wywodzącego się z mitologii starożytnych cywilizacji. Bohaterka będzie musiała rozwiązać zagadkę związaną z brakującymi dniami z kalendarza Majów, podczas których otwiera się portal prowadzący do świata umarłych.

Silnik graficzny Crystal Dynamics pozwolił na stworzenie niezwykle realnego świata. Ruchy Lary zostały też po raz pierwszy opracowane za pomocą technologii motion capture. Ponadto, realizmu dodadzą liczne efekty pogodowe, mające wpływ na zachowanie oraz wygląd postaci i lokacji.

Pierwsza część Tomb Raidera sprzedała się w ponad siedmiu milionach kopii na całym świecie i wciąż wspominana jest jako absolutny klasyk, a zarazem jako jedna z najlepszych gier typu action-adventure w historii. Była również wielkim hitem na konsole i zmieniła sposób postrzegania gier wideo, a Lara Croft stała się ikoną kultury.

Gra pojawi się jesienią tego roku.