Podczas instalacji pakietu Nero 9 najprawdopodobniej zobaczymy to okno

Król nagrywania płyt nie lubi Windows Vista

Opublikowana przed trzema tygodniami wersja dziewiąta pakietu Nero zachowuje się gorzej, niż wersja beta. Użytkownicy systemu Windows Vista Ultimate do dziś nie mogą korzystać z pakietu wartego 250 zł.

Jeśli używasz Windows Vista Ultimate i kupiłeś dziewiątą wersję Nero, może cię spotkać przykra niespodzianka. Pakiet multimedialny w połowie procesu instalacji wykonuje kilkanaście nieprawidłowych operacji, po czym się zawiesza, zostawiając twój system zaśmiecony stertą plików tymczasowych i błędnych wpisów do rejestru.

Problem zaobserwowaliśmy już w momencie premiery na Windows Vista Ultimate, zarówno w 32-, jak i 64-bitowej wersji, jednak daliśmy Nero kredyt zaufania i cierpliwie czekaliśmy na poprawkę usuwającą problem (wszak nie pierwszy raz program w momencie premiery okazuje się mieć ukryte wady). Jednak dwie łatki później, kiedy wciąż na testowym komputerze nie możemy zainstalować aplikacji, skończyła nam się cierpliwość.

Osoby, które kupiły aplikację, nie były tak wyrozumiałe. Oficjalne forum Nero kipi ze złości. Poprosiliśmy o komentarz firmę Nero AG, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Pechowym klientom Nero radzimy wykonać następujące kroki:

  1. Pobrać i uruchomić aplikację Nero CleanTool 9, która ma za zadanie usunąć wszystkie śmieci powstałe podczas instalacji
  2. Pobrać, zainstalować i uruchomić narzędzie CCleaner a następnie przy jego pomocy usunąć pliki tymczasowe oraz błędne wpisy w rejestrze (jak widać, CleanTool nie był w stanie tego zrobić).

Mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się uaktualnienie rozwiązujące ten problem. Pakiet Nero to wciąż znakomite aplikacje, takie jak Nero Recode czy Nero Burning ROM. Nabieranie wody w usta przez producenta jest jednak nie do przyjęcia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.