Nowe możliwości następcy Visty

Na stronach Microsoftu pojawiły się dokumenty dotyczące licencji Windows 7. Na ich podstawie można wywnioskować kolejne nowości, jakie będą zaimplementowane w nowym systemie operacyjnym z Redmond.

Microsoft powoli, acz konsekwentnie, szykuje się do premiery Windows 7. Na stronie korporacji po mału pojawiają się kolejne materiały dotyczące nowego systemu operacyjnego. Dziś znaleźliśmy dokumenty opisujące ochronę prywatności użytkownika, które, przy okazji, zdradzają nam trochę informacji o nowych funkcjach Windows 7.

W nowym systemie zaimplementowana została funkcja zaawansowanego wykrywania nowego sprzętu. Jeśli podłączysz urządzenie do komputera, Windows 7 pobierze informacje na jego temat ze stron Microsoftu a następnie zainstaluje automatycznie sterowniki. Baza danych o sterownikach będzie przechowywana lokalnie i aktualizowana poprzez usługę Windows Update – ma to zapobiec ładowaniu do pamięci sterowników, o których wiadomo, że powodują niestabilną pracę komputera.

Skoro już mowa o Windows Update, to system operacyjny ma się aktualizować jeszcze przed instalacją. Jeśli podczas instalacji wykryte zostaną uaktualnienia i poprawki, zostanie to uwzględnione. Oznacza to, że po pierwszym restarcie Windows 7 będzie w najnowszej wersji, eliminując konieczność żmudnego instalowania zaległych poprawek. Automatycznie uaktualniane mają być również gry. Te, które zarejestrują się w folderze „Gry” systemu Windows 7, będą uwzględniane przy wyszukiwaniu poprawek.

Rozszerzono również możliwości gadżetów pulpitu oraz sieci domowej, jednak o tym na razie mało wiemy. Szyfrowanie BitLocker, znane z Visty, zagości również w Windows 7 Enterprise i Windows 7 Ultimate.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.