Outpost Security Suite 2009

Pakiet bezpieczeństwa Outpost Security Suite 2009

Nowa edycja Outpost Security Suite 2009 oferuje zaporę sieciową, zintegrowany silnik zwalczający wirusy, spyware i inne typy zagrożeń. Aplikacja chroni także naszą skrzynkę pocztową przed spamem.

Już po pierwszym kontakcie z programem wnioskujemy, że konfiguracja Outpost Security Suite 2009 nie jest łatwa, a produkt nie jest przeznaczony dla początkujących użytkowników. Wymaga bowiem ustawienia opcji bezpieczeństwa oraz reguł. Jeśli tego nie zrobimy, program po zainstalowaniu przepuści większość zagrożeń. Wadą jest dopuszczanie, by niebezpieczne elementy pobierane były na dysk twardy. Dopiero wtedy aplikacja może sobie z nimi poradzić. I, co ciekawe, zazwyczaj skanowanie potencjalnych zagrożeń musimy uruchomić samodzielnie. Zapomnijmy o automatyce – Outpost Security Suite 2009 wymaga od nas ciągłej uwagi.

Wygodna obsługa to nie wszystko – obserwując wydajność aplikacji i sposób jej działania, szybko wyciągniemy wniosek, że mamy do czynienia z produktem o wysokiej jakości, jednak skierowanym do ściśle określonej grupy odbiorców – zaawansowanych użytkowników. Mało intuicyjny, surowy interfejs i konieczność uważnego doboru opcji konfiguracyjnych po zainstalowaniu pakietu ochronnego może sprawiać kłopoty laikom.

Dostawca: www.outpost.pl Cena:

Cena: 150 zł (3 licencje)

Wymagania:

Windows Me/XP/Vista

Język:

polski

PODSUMOWANIE:

Dobry, ale skomplikowany. Dla zaawansowanych użytkowników.

ALTERNATYWA:

BitDefender Total Security, ESET Smart Security, G DATA Total Care

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.