Pierwszy polski multikomunikator webowy

Od teraz rozmowy głosowe i wideokonferencje są możliwe przez dowolną przeglądarkę internetową. Ponadto można przeprowadzać rozmowy video jednocześnie między pięcioma osobami, a tego nie oferują nawet programy takie, jak na przykład Skype.

Pierwszy polski multikomunikator webowy nazywa się Tokonda i pozwala również na prowadzenie rozmów tekstowych z użytkownikami najpopularniejszych w Polsce komunikatorów. Nie trzeba przy tym instalować żadnego dodatkowego oprogramowania – wystarczy wejść na stronę www.tokonda.pl i założyć tam konto. Działanie Tokondy można także przetestować w wersji demonstracyjnej.

Wersja Beta Tokondy wystartowała oficjalnie w październiku tego roku. To zupełnie nowy, pierwszy w Polsce multikomunikator webowy. Pozwala nie tylko na rozmowy tekstowe, ale – przede wszystkim – na prowadzenie wideokonferencji i rozmów głosowych z wieloma użytkownikami jednocześnie. W obecnej wersji Tokondy inicjujący konferencję – zarówno video, jak i głosową – może zaprosić do niej maksymalnie czterech kolejnych użytkowników. Ponadto za pośrednictwem Tokondy można korzystać ze wszystkich swoich kont założonych w najpopularniejszych Polsce komunikatorach i rozmawiać tekstowo ze znajomymi z gadu-gadu, tlenu, jabbera czy google talk. Tokonda jest multikomunikatorem, więc w jednym miejscu można zgrupować wszystkie używane przez siebie konta z pozostałych komunikatorów i mieć wszystkich znajomych pod ręką. Tokonda działa we wszystkich przeglądarkach i w każdym systemie operacyjnym, więc można jej używać na dowolnym komputerze bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy wejść na stronę www.tokonda.pl i założyć tam konto.

– Dziś poza videokonferencjami, rozmowami głosowymi i tekstowymi użytkownicy Tokondy mogą słuchać last.fm i grać w sudoku, a niebawem dodamy kolejne aplikacje. Multikomunikator można także wypróbować w wersji demonstracyjnej, bez konieczności logowania się do systemu. – mówu Mikołaj Kałuszyński, współzałożyciel firmy Akond Lab, która opracowała Tokondę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.