Firma MSI stawia na stabilność

Stabilna podstawa dla podzespołów komputera od MSI

MSI Eclipse SLI zbudowana została na najnowocześniejszym chipsecie Intel, ze wsparciem dla architektury procesorowej Nehalem, a jej nowy schemat kolorystyczny jest podobny do kolorów widocznych podczas zaćmienia słońca.

MSI Eclipse SLI jest wyposażona w rzeczywiste 6-cio fazowe zasilanie procesora oraz 2-fazowe zasilania magistrali QPI i chipsetu, a wszystkie one są zarządzane przez układy DrMOS. Dzięki temu płyta sprawniej zarządza energią przy zachowaniu niskich temperatur pracy. Układy DrMOS pracują w niskich temperaturach. Firma MSI pragnie wykorzystać jak najlepiej zalety tych układów i wyposażyła płytę Eclipse SLI w dzielony, miedziany system chłodzący. Podzielenie układu chłodzenia płyty głównej, zapobiega przenoszeniu ciepła generowanego przez chipset do sekcji zasilania procesora. Technologia aktywnego przełączania faz (APS) ustawia ilość działających faz zasilania w zależności od obciążenia procesora. APS może być zarządzany nie tylko przez aplikację systemową (GreenPower Center), ale także z poziomu BIOS.

MSI zastosowało wyświetlacz MSI D-LED 2, który pokazuje stosowne komunikaty w trakcie uruchamiania oraz działania systemu. Wyposażono go również w elastyczny czujnik temperatury, za pomocą którego można mierzyć ciepło w dowolnym miejscu komputera. Moduł MSI GreenPower Genie, przyłączony do magistrali zarządzania systemem (System Management Bus), w czasie rzeczywistym mierzy napięcia na liniach 12V, 5V oraz 3,3V. Wyniki tych pomiarów wyświetlane są w BIOS-ie, w aplikacji MSI GreenPower Center oraz na module D-LED2.

MSI wyposaża swoje topowe płyty główne w karty muzyczne Creative X-Fi. Dekoder audio, zainstalowany na karcie Creative X-Fi, zapewnia przestrzenny dźwięk przy zastosowaniu wielokanałowych głośników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.