Traxdata Multimedia Drive 500 GB

Dysk multimedialny Traxdata Multimedia Drive 500 GB

Produkt Traxdaty to połączenie magazynu danych (zewnętrznego dysku USB) i odtwarzacza multimedialnego.

Na pierwszy rzut oka urządzenie nie wyróżnia się niczym szczególnym: czarna aluminiowa obudowa z wykończeniami z plastiku, z widocznym wlotem powietrza od frontu. Na tylnej części obudowy znajduje się włącznik urządzenia oraz złącza umożliwiające podłączenie dysku do komputera i telewizora. Z tyłu znajduje się również wylot powietrza (urządzenie jest chłodzone przez wentylator). Generowany hałas nie przekracza 41,3 dB, nie ma możliwości sterowania obrotami wiatraka. Wewnątrz obudowy z prędkością 7200 obrotów na minutę pracuje wydajny i energooszczędny dysk Western Digital Caviar Green WD5000AAVS z 16-megabajtowym buforem (jego użytkowa pojemność wynosi 466 GB).

Urządzenie pozwala na stworzenie pokaźnej biblioteki filmów, muzyki i zdjęć, która dzięki dostarczonemu oprogramowaniu (do Windows) może zostać skatalogowana za pomocą Playlist Managera i zabezpieczona hasłem z użyciem programu Private Folder Manager. Z kolei dzięki zastosowaniu systemu NTFS pojedyncze pliki nie mają już ograniczenia do 4 GB wielkości, jak w FAT 32. Multimedialny dysk po podłączeniu do telewizora lub projektora pozwala cieszyć się naszymi audiowizualnymi zasobami bez wsparcia komputera. Urządzenie odtwarza filmy w formatach DivX i XviD, VCD, MPEG, MPEG-2 i AVI z napisami SRT, SUB, IDX/SUB, SMI, PSB, ASS i SSA (niestety, brakuje najpopularniejszego formatu TXT) oraz muzykę z plików MP3 i WAVE. Możemy też wyświetlać zdjęcia w formacie JPEG. Odtwarzacz podłączony do odbiornika przez złącze HDMI dokonuje przeskalowania wideo do wyższej rozdzielczości (720p i 1080i). W podstawce dysku znajdziemy płaskiego pilota służącego do zarządzania odtwarzaniem.

Dostawca:

www.amstrade.eu

Cena:

600 zł

Dane techniczne:

Pojemność deklarowana: 500 GB

Pojemność zmierzona: 466 GB

Bufor: 16 MB

Wymiary (dł.×szer.×wys.): 195×57×125 mm

Waga: 999 g

Złącza: USB 2.0, HDMI, wyjście SCART, cyfrowe wyjście audio (koaksjalne), komponentowe wyjście wideo, kompozytowe wyjście wideo, analogowe wyjście audio

Gwarancja: 24 miesiące

PODSUMOWANIE:

Niepozorny, niedrogi dysk multimedialny o niebanalnych możliwościach.

ALTERNATYWA:

Alstor PX-MPE500U, LaCie SilverScreen III

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.