„Włączenie” funkcji pivot w monitorze Samsung SyncMaster 245B

Monitor Samsung 245B ze względu na niską cenę jest jednym z najpopularniejszych modeli 24-calowych. W Internecie krążą instrukcje, dzięki którym można funkcjonalność owego monitora rozszerzyć o funkcję pivot, by pracować w widoku pionowym (portretu). Czy rzeczywiście jest to możliwe?

Samsung faktycznie wykorzystuje w modelu 245B z ekonomicznym panelem TN taką samą podstawkę monitora jak w droższych urządzeniach, posiadających wysokiej jakości matryce PVA. Jednak w tańszym modelu konstruktorzy zablokowali śrubką tryb pivot. Możemy łatwo uzyskać do niego dostęp – wystarczy odkręcić znajdujące się na odwrocie cztery śrubki mocowania VESA. Gdy tylko śrubkę wykręcimy i ponownie przykręcimy podstawkę, będziemy w stanie również naszego 245B jedną ręką obrócić do pozycji pionowej.

Trzeba jednak wiedzieć, że Samsung nie bez powodu zablokował funkcję pivot. Koreański producent obawiał się, że zwykle słaba pionowa tolerancja kąta patrzenia panelu LCD TN będzie przyczyną kiepskiego obrazu po odwróceniu matrycy o 90 stopni, gdyż wtedy dotyczyć ona będzie ważniejszego, czyli poziomego odchylenia kąta patrzenia. Nim więc ze śrubokrętem w ręku zabierzemy się do modyfikacji naszego 245B, warto na próbę obrócić panel o 90 stopni, łącznie z podstawą, w celu sprawdzenia, jak bardzo jakość obrazu w tej pozycji rzeczywiście ulegnie pogorszeniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.