Asy w rękawie Nokii

Nokia zaprezentowała swoje plany na przyszłość związane z wprowadzaniem innowacji w świat komórek. Niektóre pomysły fińskiego producenta budzą ciekawość.

Alastair Curtis, główny projektant w Nokii, przedstawił kilka pomysłów, jakie rozważa jego firma. Pierwszą rzeczą, są gesty. Nie tylko za pomocą palców (jak w iPhone’ie), ale również całej dłoni. Jak mówi Curtis, wielokrotnie jak o czymś opowiadamy związanym z telefonem, to wykonujemy specyficzne ruchy ręką. Nokia przeanalizowała zachowania ludzi, by opracować jak najbardziej naturalną i intuicyjną interpretację tych gestów. Komórka, dzięki zastosowaniu czujników ultradźwiękowych, odpowiednio by na nie reagowała.

Nokia ma zamiar też większy nacisk położyć na możliwości filmowe telefonów. Wbudowane mini-projektory czy tunery telewizyjne to coś, co ma zamiar rozwijać fiński producent. Curtis przyznał również, że z powodu coraz większej ilości funkcji, jakie oferują smartfony, interfejs staje się coraz mniej przejrzysty i czytelny. Projektant oświadczył, że będzie dążył do tego, by nowe komórki były tak łatwe w obsłudze, jak Nokia 5110, która jest według niego ideałem w tej kategorii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.