Pełne bezpieczeństwo, kompatybilność i wydajność - tak promowany jest nowy AP Edimaksa

Bezprzewodowy punkt dostępowy nMax

Edimax prezentuje punkt dostępowy model EW-7416APn. Urządzenie może być stosowane jako samodzielny mostek, a także jako bezprzewodowy punkt dostępowy po podłączeniu do istniejącego już routera lub przełącznika.

Po podłączeniu do routera EW-7416APn, użytkownicy mogą współdzielić połączenie internetowe oraz ustanowić bezpieczne połączenie do udostępniania dokumentów, muzyki oraz zdjęć. Mogą również mieć dostęp do dysków sieciowych. W oparciu o standard 802.11n, EW-7416APn umożliwia połączenie sieciowe o transferze do 300 Mb/s oraz znacznie zwiększa zasięg sieci w porównaniu ze standardem 802.11b/g.

EW-7416APn obsługuje standardowe tryby pracy: Universal Repeater oraz Wireless Distribution System (WDS) integrując się w istniejącym środowisku sieci bezprzewodowej, która wymaga zwiększenia sygnału sieci oraz jej pokrycia. Funkcja WDS umożliwia jednoczesne funkcjonowanie urządzenia jako punkt dostępowy i powielacz sieci. Jest  to idealne rozwiązanie nie tylko do większych środowisk, takich jak szpitale czy szkoły, ale także pełni rolę publicznych punktów dostępu Wi-Fi, w hotelach, na lotniskach  czy w biurowcach.,

Podobnie jak inne urządzenia firmy Edimax z serii nMax, model EW-7416APn obsługuje funkcję Wi-Fi Protected Setup (WPS), która umożliwia ustanowienie zaawansowanego zabezpieczenie sieci bezprzewodowej jedynie poprzez wciśnięcie przycisku WPS na podłączanych urządzeniach. Dodatkowo, EW-7416APn oferuje kompletny zakres zabezpieczenia sieci bezprzewodowej, jak: WEP, WPA/WPA2, kontrola adresów MAC, TKIP, AES, uwierzytelnianie IEEE 802.1x oraz wiele nazw sieci. Ponadto EW-7416APn posiada dwie odłączane anteny, które mogą zostać zastąpione innymi antenami w celu dalszego powiększenia zasięgu.

Model EW-7416APn jest już dostępny w sieci sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 160 PLN.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.