Serwis gdzienet.pl powie ci, czy w twojej okolicy działają dostawcy bezprzewodowego Internetu

Dowiedz się czy jesteś w zasięgu bezprzewodowego Internetu

Wystartował gdzienet.pl, pierwszy bezpłatny serwis z interaktywną mapą zasięgu sieci bezprzewodowych. To nowatorskie rozwiązanie łączy dostawcę bezprzewodowego dostępu do Internetu z osobami szukającymi dostępu do sieci.

Serwis gdzienet.pl wykorzystuje technologię Google Maps. Dostawcy usług określają zasięg swoich sieci, rysując go bezpośrednio na mapie. Natomiast użytkownicy klikając w dowolne miejsce na mapie mogą sprawdzić, czy w danej lokalizacji jest zasięg sieci. Zaledwie w ciągu kilku dni gdzienet.pl zgromadził oferty ponad 400 dostawców z całej Polski. Z każdym dniem ilość usługodawców rośnie, tworząc w ten sposób największą bazę WISP (Wireless Internet Service Provider) w kraju.

Użytkownik szukając zasięgu podaje nazwę miasta i ulicy w wyszukiwarce. Aplikacja wyświetla mapę z okolicą wybranej lokalizacji. Wykorzystując funkcje zmiany skali mapy, przesuwając ją w dowolnym kierunku, użytkownik za pomocą jednego kliknięcia określa dokładną lokalizację, w której chce sprawdzić możliwość podłączenia do sieci bezprzewodowej. W przeciągu kilku sekund gdzienet.pl dostarcza listę usługodawców oferujących bezprzewodowy dostęp do Internetu w wybranym miejscu.

Drugi krok uzyskania informacji, to wysłanie zapytania o ofertę. Użytkownik podaje jedynie swój adres email oraz ma możliwość wyboru usługodawców, od których chce otrzymać ofertę. Gdzienet.pl informuje usługodawców o zapytaniu, a Ci przesyłają szczegółową ofertę na adres email użytkownika. Jeśli użytkownik poszukuje zasięgu, a w wyszukanej lokalizacji nikt nie oferuje takiej usługi, można włączyć usługę powiadamiania. Aplikacja zapamięta interesujący użytkownika punkt na mapie i automatycznie powiadomi go (na podany adres email) o pojawieniu się zasięgu.

Każdy dostawca bezprzewodowego Internetu może bezpłatnie dodać informacje o swoich sieciach do bazy gdzienet.pl. Wymagane jest jedynie podanie podstawowych informacji teleadresowych oraz określenie zasięgu swoich sieci. Każdy dostawca bezprzewodowego dostępu do sieci, który aktywował swoje konto (poprawnie wypełnij formularz rejestracyjny i określił zasięg) posiada własną podstronę w serwisie gdzienet.pl, na której użytkownicy mogą zobaczyć pełny zasięg wszystkich sieci usługodawcy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.