Głośnik niczym fontanna

Żaden głośnik świata nie wygląda tak jak nowy model Sony NSA-PF1 Sountina. Ta pojedyncza, elegancka kolumna emituje dźwięk we wszystkich kierunkach, stanowiąc centralny punkt pomieszczenia.

Dlaczego Sountina? Jak wyjaśniają projektanci Sony, nazwa powstała z połączenia słów „sound” (dźwięk) i „fountain” (fontanna). W zamyśle kolumna Sountina, tak jak fontanna, będzie gromadzić wokół siebie ludzi, ofiarowując im swoje brzmienie – zarówno w ulubionym pokoju, jak i w modnym barze.

Sountina gwarantuje identyczne brzmienie bez względu na to, czy słuchacz stoi, czy siedzi, i czy znajduje się tuż obok mierzącego 1,85 m urządzenia, czy w pewnej odległości od niego. Firma Sony nadała tej właściwości, uzyskanej dzięki nowej technologii Vertical Drive, nazwę kołowej sceny dźwiękowej (Circle Sound Stage).

Głównym przetwornikiem akustycznym głośnika Sountina jest długa, smukła tuba ze szkła organicznego, pobudzana przez kilka elementów do emitowania dźwięków na całej wysokości i we wszystkich kierunkach. Rozwiązanie to cechuje się o wiele mniejszym spadkiem głośności dźwięku w miarę oddalania się od jego źródła; w przypadku kolumny Sountina spadek ten wynosi niespełna połowę wartości mierzonej przy reprodukcji przez standardowe głośniki. Uzupełnienie technologii Vertical Drive stanowią standardowe jednostki średnio- i niskotonowe, a aktywny wewnętrzny wzmacniacz pozwala na bezpośrednie podłączanie urządzenia do odtwarzaczy Blu-ray Disc, DVD, Super Audio CD i CD, a także do urządzeń przenośnych. Kolumna jest wyposażona w cyfrowe wejścia koncentryczne i optyczne oraz analogowe gniazda stereo.

Głośnik dostępny jest listopada w orientacyjnej cenie – ok. 35 000 zł,-.

Sountina – najważniejsze cechy

  • Smukła, elegancka kolumna ze skóry i szkła o wysokości 1,85 m i średnicy 32,5 cm emitująca dźwięk we wszystkich kierunkach
  • Wewnętrzne podświetlenie przyciągające uwagę w każdym pomieszczeniu
  • Jednolite rozpraszanie dźwięku w płaszczyźnie pionowej i poziomej; wzrost odległości powoduje mniejsze straty niższych częstotliwości
  • Aktywny, trójdrożny system z głośnikiem wysokotonowym ze szkła organicznego, 7‐centymetrowym głośnikiem tonów średnich i 13-centymetrowym głośnikiem niskotonowym
  • Pełnozakresowa kolumna: pasmo przenoszenia 50 Hz – 20 kHz
  • Analogowe wejścia stereo oraz optyczne i koncentryczne wejście cyfrowe umożliwiające doprowadzenie sygnału Linear PCM 96 kHz / 24 bity (maksymalnie)
  • Pilot w komplecie
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.