Korzystanie z kilku adapterów PowerLAN w sieci domowej

Kto ze względu na bezpieczeństwo bądź obawy przed promieniowaniem elektromagnetycznym nie chce korzystać w domu z sieci Wi-Fi, może zdecydować się na stworzenie sieci lokalnej za pomocą sieci elektrycznej (PowerLAN, w skrócie PLAN). Pojawia się jednak pytanie, czy istnieje możliwość wykorzystania większej liczby adapterów PLAN w sieci domowej, szczególnie jeśli będą to urządzenia pochodzące od różnych producentów.

Przede wszystkim obowiązuje zasada: kto korzysta ze starszych modeli adapterów PLAN (o przepustowości 14 bądź 85 Mb/s), powinien do rozszerzania sieci używać wyłącznie tych samych modeli urządzeń, pochodzących od tego samego producenta. Jedynie jeżeli mamy nowoczesne adaptery PowerLAN, które są zgodne ze standardem HomePlug AV (200 Mb/s), możemy korzystać z urządzeń różnych firm, gdyż wszystkie adaptery HomePlug AV są ze sobą kompatybilne. Niestety, aby urządzenia działały, nie wystarczy podłączyć ich do gniazdka. Najpierw musimy nowy adapter zgłosić w lokalnej sieci. Jeżeli do domowej sieci HomePlug AV, składającej się z urządzeń Devolo, chcemy dodać nowy adapter, na przykład firmy Linksys, uruchamiamy aplikację »dLAN Configuration Wizard« znajdującą się na dołączonych do adapterów płytach, po czym poniżej »Add dLAN adapters« wpisujemy 16-cyfrowy kod Security ID, który jest nadrukowany na nowym adapterze PowerLAN. Po zakończeniu procesu zgłaszania nowy adapter zostanie bez problemu zintegrowany w naszej sieci domowej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.