Nowe Gadu-Gadu prezentuje się coraz ciekawiej

Gadu-Gadu zyska własny odtwarzacz e-radia

Własny odtwarzacz radiowy, przydatna obsługa linków przez www, przesyłanie obrazków oraz liczne poprawki w stabilności działania komunikatora – to najważniejsze zmiany w najnowszej wydanej dzisiaj wersji Nowe Gadu-Gadu beta (build 6901).

W kolejnym etapie rozwijania wersji beta komunikatora Gadu-Gadu uwzględniono liczne sugestie przesłane przez użytkowników, poprawiono stabilność i wydajność aplikacji. Jedną z ważniejszych zmian jest wprowadzenie nowego odtwarzacza radiowego (w technologii MPEG HE-AAC v2), zintegrowanego z komunikatorem, służącego do słuchania platformy Open.fm. Odtwarzacz powstał we współpracy z instytutem Fraunhofer ISS. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał, tak jak dotychczas, instalować i uruchamiać dodatkowego programu do odtwarzania muzyki. Dodatkową zaletą jest poprawienie dzięki temu stabilności działania komunikatora. Open.fm oferuje obecnie 36 różnorodnych kanałów muzycznych.

Użytkownicy otrzymali ponadto przydatną funkcjonalność „drag&drop” (przeciągnij i upuść) przy przesyłaniu obrazków w trakcie rozmowy na GG. Teraz wystarczy „złapać” obrazek i przeciągnąć go do okna rozmowy. Najnowsza wersja beta Gadu-Gadu obsługuje specjalne linki na www, za pomocą których internauci mogą za pośrednictwem przeglądarki stron internetowych otwierać okno rozmowy na GG, dodawać kontakt do swojej listy w komunikatorze, nawiązywać bezpośrednio połączenie głosowe z numerem GG czy też ustawiać opis na swoim numerze GG (spośród opisów, które umieszczone są na stronie www – przydatna funkcjonalność, jeśli ktoś w ten sposób dzieli się ciekawymi opisami na stronie www).

Warto przypomnieć o nowej technologii rozmów głosowych, dostępnej od poprzedniej wersji beta Nowego Gadu-Gadu. Technologia GIPS pozwala użytkownikowi komunikatora na prowadzenie rozmów głosowych w bardzo wysokiej jakości, wykonywanie połączeń na numery telefonów stacjonarnych i komórkowych oraz na dzwonienie pomiędzy numerami GG w sieci w oparciu o nową infrastrukturę technologiczną.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.