Następca Leoparda pojawi się w pierwszym kwartale 2009 r.

Mac OS X Snow Leopard pojawi się na rynku szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał: na początku przyszłego roku - informuje główny inżynier systemów uniksowych w Apple.

Podczas przemówienia na konferencji LISA ’08 Jordan Hubbard, zajmujący się projektowaniem systemów uniksowych w Apple’u, opowiadał o transformacji Mac OS X od systemu serwerowego do systemu wbudowanego. Dla entuzjastów prezentacja niewątpliwie okaże się czymś ciekawym, jednak większość z nas zwróciła uwagę na to, co wyszło od inżyniera mimochodem: Mac OS X Snow Leopard pojawi się już na początku przyszłego roku. To o wiele wcześniej, niż ktokolwiek się spodziewał.

Mac OS X to największa konkurencja systemów Windows. Premiera w pierwszym kwartale przyszłego roku może zagrozić Windows 7, który pojawi się na rynku w momencie, kiedy Snow Leopard już się na nim zadomowi. Jak twierdzi Apple, następca Leoparda to nie nowe funkcje, a raczej usprawnienia w jakości i wydajności, takie jak lepsza obsługa procesorów wielordzeniowych czy GPU computing (technika pozwalająca na wykorzystanie mocy procesora graficznego nie tylko do generowania grafiki).

0
Źródło: Mac Rumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.