Produkty Inforad są zgodne z polskim kodeksem drogowym

Nawigacja GPS kontra mandaty drogowe

V3 to niewielkie urządzenie o średnicy 7 cm, które można z powodzeniem zamontować na desce rozdzielczej samochodu. Wykorzystuje ono technologię GPS i połączeń satelitarnych. Dzięki temu nieustannie porównuje pozycję pojazdu z bazą danych radarów. Śledzenie samochodu jest możliwe dzięki technologii GPS SiRF STAR II INFORAD. System ten ostrzega kierowcę nie tylko przed strefami w których znajdują się radary, ale także przed wszelkiego rodzaju niebezpiecznymi miejscami. Pozwala to kierowcom uniknąć nadmiernej szybkości, a co za tym idzie otrzymania mandatów i punktów karnych.Wprowadzenie tego urządzenia na polski rynek było możliwe dzięki rozpoczęciu współpracy Inforad LTD. z dystrybutorem TX Eastern Europe.

Co ważne, produkty Inforad są zgodne z polskim kodeksem drogowym, dzięki czemu użytkownik nie musi obawiać się kolejnych kar. Nie posiadają one żadnych podzespołów elektromagnetycznych, nie zakłócają także działania radarów policyjnych, pozwalając każdemu czuć się pewnie podczas kontroli drogowej.

V3 to mini GPS przechowujący w bazie informacje o rozmieszczeniu na drogach automatycznych radarów. Aktualizacja tej bazy jest dostępna po podpięciu urządzenia do komputera PC poprzez złącze USB i nagranie jej w pamięci tego modelu. Nowe wersje oprogramowania udostępniane są na stronie www.gpsinforad.com.

Inforad LTD. szykuje dla zmotoryzowanych także inne produkty oraz akcesoria do nich. Dla osób chcących posiadać mniejszą wersję urządzenia wykrywającego radary dostępny będzie K1. Ten kompaktowy wykrywacz radarów o rozmiarach pamięci USB posiada niezwykle precyzyjną technologię SiRF Star III GPS dzięki czemu jest on dokładny.