Tutaj określimy, które ikony mają być wyświetlane na Pasku zadań.

Odciążenie obszaru powiadomień Paska zadań

Prawa strona Paska zadań, po tym jak zainstalowaliśmy parę programów, zaczyna być przepełniona ikonami, w których trudno się połapać. Wiele z nich jest do tego zupełnie nieważnych i niepotrzebnie zajmuje zasoby systemowe.

Można zrobić na Pasku więcej miejsca, wyrzucając niepotrzebne ikony. W tym celu klikamy na Pasku zadań prawym przyciskiem myszki i wybieramy polecenie kontekstowe »Właściwości«. Pojawi się okienko, w którym pod Windows XP należy w zakładce »Pasek zadań«, w »Obszar powiadomień« wcisnąć »Dostosuj«. W Windows Vista ten fragment paska występuje w postaci zkładki w oknie właściwości. Tam również klikamy »Dostosuj«.

Zostanie wyświetlone okno dialogowe »Dostosowywanie powiadomień«. Okienka pod XP i pod Vistą są właściwie takie same, jeśli nie liczyć drobnej modyfikacji nagłówka. Po lewej stronie Windows wyświetla kolejno wszystkie aplikacje, które umieściły swoje ikony na pasku. Po prawej stronie widzimy opcje określające ich zachowanie. Aby je zmienić, klikamy wybrany wpis i wskazujemy w rozwijalnym polu odpowiednie określenie: »Zawsze widoczny«, »Zawsze ukryty« lub »Ukryty, gdy nieaktywny«.

Wskazówka:

Opcja »Ukryty, gdy nieaktywny« jest najbardziej sensowna. Gdy ją wybierzemy, ikona będzie się pojawiać na pasku tylko, gdy dana aplikacja rzeczywiście jest aktywna w systemie. Wybranie »Zawsze widoczny« spowoduje wyświetlanie ikony przez cały czas, a »Zawsze ukryty« wyłączy jej pokazywanie zupełnie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.