Wyłączenie akceleracji wideo pomaga w rozwiązaniu problemów z WMP.

Odtwarzanie wszystkich formatów wideo w Media Playerze

Od pewnego czasu Media Player odmawia posłuszeństwa przy odtwarzaniu niektórych formatów wideo. O niczym niezakłóconym delektowaniu się filmami możemy już tylko pomarzyć.

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale Media Player jest tak próżny, że przestaje posłusznie odtwarzać niektóre formaty, gdy nieodpowiednio wygląda. Problemy pojawiają się na przykład po wybraniu nietypowej skórki »Revert«.

Aby uporać się z problemem, należy zmienić ustawienia akceleracji wideo. W tym celu otwieramy w Media Playerze »Narzędzia | Opcje…« i przechodzimy do zakładki »Wydajność«. Tam klikamy przycisk »Zaawansowane«. Pojawi się okienko, w którym w obszarze »Przyspieszanie wideo« należy dezaktywować opcję »Użyj funkcji renderowania miksowania wideo« i potwierdzić zmiany przez »OK«. Po czym potwierdzamy jeszcze zmiany, klikając »Zastosuj« i »OK«. Teraz sprawdzamy, czy problem został rozwiązany, próbując odtworzyć film. Jeśli wciąż się to nie udaje, w wymienionym wyżej okienku wyłączamy zupełnie akcelerację wideo, przesuwając odpowiedni suwak maksymalnie w lewo, do napisu  »Brak«. Jeśli suwak jest wyszarzony, czyli nieaktywny, oznacza to, że zostały wprowadzone zmiany w zaawansowanych ustawieniach. W takim przypadku należy najpierw kliknąć »Przywróć domyślne«, a dopiero później zmienić położenie suwaka. Jeśli nawet ta metoda nie pomoże, pozostaje tylko zmienić wygląd Media Playera.

Uwaga:

W Viście Microsoft przeniósł opcje akceleracji wideo w inne miejsce. Pod tym systemem należy otworzyć zakładkę »Wydajność« i dezaktywować opcję obsługi technologii DXVA.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.