Olbrzymi zestaw chłodzenia cieczą

Układ chłodzenia cieczą firmy Thermaltake, Bigwater 780, schłodzi najnowsze procesory firm Intel oraz AMD. Sercem układu jest pompa o wydajności 500 litrów/godzinę.

Jednostka chłodzenia cieczą Thermaltake Bigwater 780 podłączana jest do układu chłodzącego poprzez złączki 3/8″.  Drgania pompy o wydajności 500 litrów na godzinę są w dużym stopniu redukowane poprzez zastosowanie precyzyjnego rotora. Szczelność gwarantować ma staranne wykończenie. Napełniania układu jest łatwe, natomiast dzięki niewielkiej pojemności, trwa ono zaledwie kilka chwil. Rezerwuar ma pojemność 530 ml. Wskaźnik przepływu cieczy oraz podświetlany na niebiesko wentylator to atrakcyjne wzorniczo dodatki. Konstrukcja zajmuje trzy zatoki 5.25″.

Blok wodny to przedstawiciel nowej generacji komponentów kompatybilnych z procesorami Intel (LGA775 i Socket 478) oraz AMD (AM2 i AM2+). Rdzeń procesora jest chłodzony przez ogromny moduł z równoległymi kanałami. Jego powierzchnia jest możliwie największa, przy tych gabarytach. Dzięki temu skuteczność w odbiorze ciepła jest bardzo wysoka, a blok pozwala na bardzo mocne podkręcanie procesora. W zestawie zastosowano dwie chłodnice 120 mm. Montaż jest uproszczony dzięki zastosowaniu gwintów metrycznych. Chłodnice wyposażone są w dwa wentylatory również o średnicy 120 mm. Poprawa właściwości aerodynamicznych wpłynęła na zmniejszenie turbulencji powietrza opływającego blaszki. Ma to nie lada znaczenie, jeśli niewielka głośność układu chłodzącego jest dla nas priorytetem.

W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria – blok wodny, rezerwuar, pompa, chłodnica, wentylatory, rurki, zaciski montażowe i płyn chłodzący.

Gwarancja: 24 miesiące, cena dla klienta końcowego nie jest jeszcze znana.

0
Źródło: MADtech.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.