Funkcjonalna płyta główna dla nowoczesnego użytkownika komputera

Obsługa najnowszych technologii na płycie dla procesora Core i7

Płyta Renaissance z podstawką Socket 1366 łączy obsługę 3-kanałowych pamięci DDR3 z zaawansowanymi funkcjami dźwiękowymi i łączności. Przeznaczona jest dla tych, którzy traktują komputer jako centrum multimedialnej rozrywki.

Oparta na chipsecie Intel X58 z mostkiem południowym ICH10R, płyta główna Renaissance obsługuje nowe procesory Core i7 oraz Core i7 Extreme pasujące do podstawki 1366. Wydajność podsystemu pamięci została zwiększona dzięki obsłudze 3-kanałowych pamięci DDR3 o częstotliwości pracy do 1600(o/c) MHz. Użytkownicy nie muszą już wybierać swojego podsystemu graficznego w zależności od producenta chipsetu. Renaissance obsługuje jednocześnie technologie ATI CrossFireX i NVIDIA SLI. Z czterema slotami PCI Express 2.0 x16, CrossFireX działa w trybach 2 sloty o przepustowości x16 lub 4 sloty x8, a 3-way SLI w trybie 2 sloty x16 i 1 slot x8. Rozwiązanie to zwiększa elastyczność przy wyborze liczby i marki kart graficznych.

Układ dźwiękowy HARP, ze stosunkiem sygnału do szumu wynoszącym 110dB SNR. HARP posiada również zintegrowane technologie Dolby Digital Live i DTS CONNECT. Ta druga składa się z dwóch modułów – DTS Neo:PC i DTS Interactive mających na celu kodowanie 2-kanałowego sygnału audio do standardu dźwięku przestrzennego. Powoduje to, że dotychczasowe pliki audio i wideo słyszane są jak dźwięk wielokanałowy. Technologia DTS Neo:PC „rozszerza” każde źródło dźwięku stereo płynącego z komputera (CD, MP3, WMA, a nawet radia internetowe) w 6-, 7-, lub 8-kanałowy dźwięk przestrzenny. Dolby Digital Live odpowiada za konwersję sygnału dźwiękowego płynącego z komputera do formatu Dolby Digital, który następnie może być bezpośrednio przesłany do zestawu kina domowego Dolby Home Theatre, i to za pomocą jednego kabla. Dual Digital Audio dostarcza dźwięk wysokiej jakości przez wyjścia cyfrowe lub analogowe oraz pozwala użytkownikowi rozdzielić dwa źródła dźwięku do niezależnych wyjść. Przykładowo dźwięk z filmu oraz z gry może być rozdzielony poprzez złącze optyczne S/PDIF oraz komponentowe do zestawu głośników kina domowego. Możemy także użyć analogowych wyjść 7.1 lub wyjścia słuchawkowego na przednim panelu obudowy.

Renaissance posiada szeroki wachlarz możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych. Nowością jest interfejs SAS (Serial Attached SCSI). Po raz pierwszy do komputera domowego mogą zostać podłączone nawet dwa wysokowydajne dyski twarde o prędkości obrotowej talerzy wynoszącej 15000 rpm. Renaissance obsługuje również złącza eSATA i SATAII oraz posiada kontroler RAID z technologią Intel Matrix Storage. Pozostałe złącza to 12 portów USB 2.0, w tym 8 na tylnym panelu. Dwa złącza eSATA umożliwiają podłączenie urządzeń z prędkością przesyłu 6 razy większą niż w przypadku USB 2.0. Dodatkowo Renaissance posiada dwa złącza FireWire.

Za zasilanie płyty głównej odpowiedzialny jest 6-fazowy układ PWM, a kondensatory typu SOLID i ferrytowe dławiki dodatkowo zwiększają stabilność i niezawodność. Z pomocą autorskiego narzędzia firmy FOXCONN – technologii FoxOne Premium – użytkownik może w bardzo prosty sposób zwiększyć wydajność systemu. Działający w systemie Windows panel kontrolny pozwala na zarządzanie częstotliwościami magistrali FSB PCI-E, pamięci, mostka północnego i procesora oraz monitorowanie temperatur i prędkości obrotowych wiatraków.

Sugerowana cena detaliczna płyty głównej FOXCONN Renaissance wynosi 1179 złotych. Urządzenie jest objęte 36-miesięczną gwarancją producenta.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.