Poznaj nowego CHIP-a Online

Nowy chip.pl to wiele nowych funkcji, usprawniona nawigacja po serwisie, zmieniony wygląd i wiele nowatorskich mechanizmów społecznościowych. W tym poście przedstawiamy w skrócie poszczególne sekcje serwisu i zapowiadamy kolejne, które już wkrótce się pojawią.

Główna strona:

w środkowej szpalcie prezentujemy hity całego serwisu – najciekawsze newsy, artykuły, testy czy programy do pobrania. Poniżej zamieszczamy listę 10 najnowszych zasobów opublikowanych w serwisie. W boksach po bokach prezentujemy m.in. listę najbardziej aktywnych użytkowników, najnowsze posty na forum i najnowsze tipsy i triki. Lista boksów z różnymi funkcjonalnościami systematycznie będzie rosła.

News:

tym żyją miłośnicy nowoczesnej techniki – w tej sekcji przedstawiamy najnowsze urządzenia, programy, usługi czy serwisy. Ponadto informujemy o najważniejszych wydarzeniach w świecie high-tech. Każdy news można komentować i oceniać. Newsy podzielone są tematycznie, a dzięki boksowi Kategorie można jeszcze precyzyjniej przefiltrować informacje, by dotrzeć tylko do newsów dotyczących np. kart graficznych. Przy poszczególnych newsach wyświetlają się inne zasoby na podobny temat w boksie o nazwie – a jakże – Na podobny temat. Dotarcie do różnych zasobów dotyczących wybranego zagadnienia ułatwiają też tagi – kliknij w tag w nagłówku newsa, by otrzymać listę zasobów na dany temat.

Artykuły:

porady z wielu dziedzin, porównania produktów, zapowiedzi nowinek technicznych, przegląd trendów w świecie high-tech oraz liczne tipsy i triki znajdziesz właśnie w tej sekcji. Fachowo i rzetelnie doradzamy w zakresie obsługi sprzętu i oprogramowania, bezpieczeństwa, zawiłości prawnych, itd. Do tego dochodzi specjalna sekcja Foto-wideo w całości poświęcona tematyce związanej z wykonywaniem i edycją zdjęć oraz kręceniem i montażem filmów. Artykuły – podobnie jak newsy – można komentować i oceniać. Dostępny jest także boks Na podobny temat i tagi ułatwiające dotarcie do innych zasobów dotyczących wybranego zagadnienia.

Galerie:

absolutna nowość w serwisie chip.pl. To pole do popisu dla użytkowników serwisu interesujących się fotografią – od teraz mogą oni publikować swoje galerie zdjeć. Ta sekcja daje możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami fotograficznymi, a także merytorycznej dyskusji o zdjęciach wykonanych przez innych użytkowników. Przy poszczególnych zdjęciach – o ile to tylko możliwe – prezentowane są dane EXIF, pozwalające sprawdzić, jakiem sprzętem i przy jakich ustawieniach zostały wykonane poszczególne zdjęcia. W sekcji Galerie już dzisiaj znajdują się tysiące zdjęć wykonanych przez użytkowników serwisu CHIP Foto-Video. Pora byś i ty dodał swoje galerie. Podobnie jak inne zasoby nowego serwisu, galerie można komentować, a dzięki boksowi Na podobny temat i tagów, łatwo dotrzeć do innych zasobów o podobnej tematyce.

Blogi:

poza blogiem technicznym, który właśnie czytasz, w sekcji tej znajdziesz blogi przygotowywane przez fascynatów różnych dziedzin techniki: od komputerowych „staroci”, przez modne urządzenia mobilne, po futorologiczne nowinki. Liczba blogów będzie systematycznie rosła.

Download:

ponad 80 tysięcy programów i innych zasobów do pobrania czeka w serwisie download. Serwis ten jest wspólnie prowadzony przez CHIP-a w 11 krajach. To największa europejska społeczność internautów pobierających programy, narzędzia i inne niezliczone rzeczy z Internetu. Codziennie dochodzą dziesiątki nowych pozycji.

Książki:

szukasz książek dotyczących obsługi aplikacji, tworzenia stron internetowych, programowania i wielu innych zagadnień komputerowych? Zajrzyj do naszej księgarni – na pewno są tam poszukiwane przez ciebie publikacje.

Eksperci:

liczymy na twój udział w rozwoju nowego serwisu CHIP Online. Za większość działań w serwisie – takich jak komentowanie i ocenianie zasobów, aktywność na forum, publikowanie zdjęć w galeriach czy korzystanie z newslettera – przyznajemy punkty eksperckie. Dla użytkowników, którzy zdobędą najwięcej punktów w danych miesiącu, czekają atrakcyjne nagrody. Oczywiście, docenimy też ekspertów roku. Dołącz zatem do społeczności miłośników high-tech i jak najszybciej zacznij zbierać punkty. Więcej o społeczności ekspertów dowiesz się z posta poświęconego tej tematyce.

Wkrótce:

systematycznie będziemy uruchamiać kolejne sekcje i funkcje nowego serwisu, jak Testy i Rankingi, które na razie jeszcze przenoszą do starego serwisu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.