Relacja: Targi w Poznaniu – Intel Arena

Podczas dwóch dni targowych tysiące fanów gier komputerowych odwiedziło Arenę o powierzchni blisko 1000m2 wyposażoną w najnowszy sprzęt komputerowy firmy HP i Intela.

Trybuny, muzyka, lasery i światła oraz sztuczny dym – to tylko nieliczne atrakcje wizualne, jakie czekały na kibiców rozgrywek w najpopularniejsze gry komputerowe. Podczas każdego dnia odbyły się otwarte rozgrywki w: Need for Speed Undercover, Far Cry 2, Guitar Hero III: Legends of Rocks, Crysis Warhead i co najciekawsze w oldschoolową już grę StealBall. Podczas dwóch dni zostało rozdane 500 nagród, czyli jedna nagroda, co 2 minuty. Zwycięzcą mógł zostać każdy, kto był na trybunach i wykazał się wiedzą na temat firm Intel i HP lub wziął udział w rozgrywkach.

Olbrzymie emocje wzbudził pojedynek 2 czołowych drużyn e-sportowych w najnowszej odsłonie gry Call of Duty – World  At War. Na scenie zobaczyliśmy zawodników drużyn: D-Link PGS oraz UF-Gaming. Odbył się pokaz profesjonalnych rozgrywek w Pro Evolution Soccer w wykonaniu Mistrza i Wicemistrza Polski z zespołu Frag Egzekutors oraz pojedynek w jedną z najbardziej emocjonujących gier sieciowych Counter Strike w wykonaniu zawodowych drużyn – „Fear Factory” vs „vocal”, co sprawiło, że nasi kibice poczuli się jak publiczność podczas walk prawdziwych gladiatorów. Podczas przerw gorącą atmosferę podtrzymywały zawodowe tancerki w pokazach rodem z You Can Dance oraz bębniarze wybijający afrykańskie rytmy, które porywały publiczność z siedzeń.

Intel pokazał po raz pierwszy publicznie najszybszy procesor na świecie, czyli nowej generacji CPU Intel Core i7, który miały premierę we wtorek 17 listopada. Maszyna oparta na Intel Core i7 Extreme Edition została porównana z komputerem wyposażonym w najszybszy dotychczas procesor Intela czyli Intel Core 2 Quad QX9770 Extreme Edition i pokazała co potrafi najszybszy procesor na rynku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.