Gigabyte GA-EX58-Extreme. To obecnie najlepsza płyta główna z gniazdem LGA1366.

Rozbudowane płyty główne dla procesorów Nehalem

Wraz z premierą procesorów Intel Core i7 (Nehalem) na rynku zadebiutowały płyty główne bazujące na przystosowanym do współpracy z tym procesorem chipsetem Intel X58 Express. GIGABYTE przygotował nowe modele płyt głównych: GA-EX58-EXTREME, GA-EX58-UD5P, GA-EX58-UD5, GA-EX58-DS4.

Zaimplementowana w układzie X58 magistrala PCI Express 2.0 jest bardzo elastyczna. Obsługiwanych jest w sumie 36 linii PCI Express, z których 32 przeznaczone zostały na obsługę kart graficznych. Możliwa jest obsługa dwóch złączy graficznych x16 lub czterech x8. Co ważne, chipset X58 oferuje nie tylko wsparcie dla systemu graficznego składającego się z kilku akceleratorów ATI CrossFire, ale również po raz pierwszy w wypadku platformy dla procesorów Intela również dla systemu SLI firmy Nvidia.

W płytach GIGABYTE bazujących na chipsecie Intel X58 Express konstruktorzy zastosowali sześć gniazd DDR3. Dzięki temu możliwa jest obsługa dwóch kanałów pamięci wykorzystujących po trzy moduły każdy. Obsługiwane przez płyty GIGABYTE moduły pamięci DDR3 to kości pracujące z prędkościami 2000, 1600, 1333, 1066 i 800 MHz.

Do płyt wprowadzono jeszcze jedną technologiczną nowość sprawiającą, że współpraca z procesorami Intel Core i7 będzie bardziej optymalna. Chodzi mianowicie o trzecią generację technologii Ultra Durable – Ultra Durable 3. Jej zadaniem jest zapewnienie tego, aby komputer korzystający z procesorów Intel Core i7 działał stabilnie i niezawodnie, a jednocześnie jego komponenty pracowały w niższej temperaturze przy jednoczesnym zwiększeniu możliwości overclockingu.

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 36 miesięczną gwarancją.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.