Darmowa płyta

Spraw sobie pełnowartościowe DVD instalacyjne Visty w cenie 4,76 euro

Wiele komputerów jest sprzedawanych z preinstalowanym systemem operacyjnym. Często dołączana jest do nich tylko płyta ratunkowa, która może jedynie przywrócić system do stanu początkowego. Przeważnie w takim przypadku samodzielna instalacja przy zmienionych parametrach nie jest możliwa.

Za jedyne 4,76 euro można zaopatrzyć się w pełnowartościową płytę instalacyjną z Vistą, i to bezpośrednio od Microsoftu. Oczywiście nie otrzymujemy za tę cenę licencjonowanej wersji Windows, a tylko 30-dniową wersję testową, nazywaną Anytime Upgrade DVD (Uaktualnienie systemu Windows w dowolnym czasie). To nie problem – klucz licencyjny płyty ratunkowej może być użyty do uaktywnienia DVD z „Uaktualnieniem w dowolnym czasie”.

Aby zamówić płytę, musimy wejść na stronę www.microsoft.com/poland/windows/products/windowsvista/buyorupgrade/windowsanytimeupgrade/overview.mspx. Żeby złożenie zamówienia było możliwe, w przeglądarce musi zostać aktywowany JavaScript. Stronę przewijamy w dół, a pod »Kup licencję« klikamy przycisk »Kup teraz«. W następnym kroku wybieramy wersję odpowiadającą używanemu systemowi, na przykład »Windows Vista Home Premium«. Pojawi się teraz oferta zakupu »Vista Ultimate« za 202,30 euro, którą należy przyjąć. Następne okienko wyświetli pytanie, czy mamy już »Windows Anytime Upgrade DVD«. Wybieramy opcję »No«, dzięki czemu płyta taka zostanie dodana do naszego koszyka bezpłatnie. Z zakupu drogiego uaktualnienia rezygnujemy w następnym kroku, klikając symbol „X”. W ten sposób kwota na rachunku wyniesie tylko tyle co koszty wysyłki. Teraz trzeba jeszcze podać adres do wysyłki i dane bankowe. Płaci się kartą kredytową, po czym klika »Next«. Na koniec należy jeszcze potwierdzić zamówienie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.