Dzięki temu narzędziu zamieścimy na stronie oferty jako animacje Flash.

Wstawianie aukcji eBay na własną stronę internetową lub do blogu

eBay

Serwis eBay udostępnia internetowe narzędzie, za pomocą którego szybko i za darmo zintegrujemy oferty z naszą stroną internetową. Do wyboru mamy pięć predefiniowanych trybów: dla pojedynczego lub kilku artykułów, wyszukania, sprzedawcy oraz sklepu. Zależnie od wybranego szablonu będziemy potrzebowali numeru oferty bądź nazwy sprzedawcy. Przechodzimy więc najpierw normalnie na stronę eBay i wyszukujemy potrzebne nam informacje.

Na stronie togo.ebay.com znajdziemy odpowiedni wariant, na przykład »Single item« dla pojedynczego przedmiotu czy »Multiple items« dla kilku produktów. Odpowiedni wariant zostanie wybrany po kliknięciu przycisku »I want this one«. Teraz wpisujemy numer lub numery produktów, po czym klikamy »Add«. W kolejnym kroku musimy zdefiniować alternatywny produkt. Jest to niezbędne, ponieważ eBay bezpośrednie odniesienia do ofert usuwa po upływie 90 dni. Jako przedmiot alternatywny wpisujemy słowo do wyszukania, dzięki czemu zostaną znalezione podobne produkty, po czym klikamy przycisk »Next«. W ostatnim kroku akceptujemy licencję eBay dla użytkownika końcowego i kopiujemy wygenerowany kod za pomocą przycisku »Copy« do Schowka systemu Windows. Wystarczy teraz wkleić kod w odpowiednim miejscu naszej strony internetowej lub blogu – i gotowe.

Wskazówka: W szablonach »Seller« oraz »Shop«, czyli odpowiednio sprzedawca oraz sklep, wpisujemy nazwę sprzedawcy, po czym klikamy przycisk »Search« w celu wyszukania. Znaleziony zostanie nie sprzedawca, ale przedmioty przez niego oferowane. W kolejnym kroku pozostało nam skonfigurować ustawienia dla wyboru produktów.