Asus P6T Deluxe

Płyta główna Asus P6T Deluxe

Luksusowa podstawa dla Nehalema. Na rynku komputerów osobistych następuję kolejna rewolucja a może trafniej określona ewolucja. Firma Intel długo utrzymująca podstawkę typu LGA (Land Grid Array) z 775 pinami wprowadza nową, większą z liczbą aż 1366 pinów.

Luksusowa podstawa dla Nehalema. Na rynku komputerów osobistych następuję kolejna rewolucja a może trafniej określona ewolucja. Firma Intel długo utrzymująca podstawkę typu LGA (Land Grid Array) z 775 pinami wprowadza nową, większą z liczbą aż 1366 pinów. Nowa architektura wiąże się nie tylko z większym rozmiarem procesora ale daleko idącymi zmianami, które może nie są rewolucją w całym świecie pecetów, bo część rozwiązań jak wbudowany w procesor kontroler pamięci znamy już z konkurencyjnych wcześniejszych rozwiązań firmy AMD. Jako jedna z pierwszych przeznaczonych dla nowych procesorów Core i7 Intela z podstawką  oznaczonych kodową nazwą Nehalem trafiła do naszego laboratorium płyta P6T Deluxe firmy Asus, której konstrukcja opiera się na najnowszym chipsecie Intel X58. Jest to pierwsza konstrukcja dla procesorów Intela, która pozwala na zastosowanie kart graficznych w trybie SLI oraz CrossFire. To co na pierwszy rzut oka odróżnia nowy model od poprzedników to wyraźnie większe gniazdo procesora oraz aż sześć slotów dla pamięci DDR3. Dodatkowo inżynierowie Asusa specjalnie zaprojektowali układ chłodzenia płyty w taki sposób aby maksymalnie wykorzystać „rozdmuchiwane” przez wentylator powietrze. Jednak największymi zaletami są mniej widoczne właściwości jak rozbudowany system zasilania z ulepszonym zarządzaniem i oszczędzaniem zużywanej energii.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie wraz z płytą opcjonalnego urządzenia nazwanego OC Palm, które jak nazwa wskazuje przypomina małego palmtopa z kolorowym wyświetlaczem LCD. Dzięki niemu w łatwy sposób bez wchodzenia do BIOS-u mamy możliwość podkręcania parametrów komputera w locie oraz podgląd tzw. Hardware Monitora prezentującego parametry pracy płyty.

Dostawca

: www.asus.com Cena:

1099 (1249 z OC Palm) zł

Dane techniczne:

Obsługiwane procesory: Intel Core i7

Chipset: Intel X58 / ICH10R

Liczba złączy PCI/PCI Express x4/PCI Express x16: 2/1/3

Liczba złączy IDE/Serial ATA/RAID: 1/8/tak

Liczba złączy USB/FireWire/External SATA: 14/2/1

Układ dźwiękowy: 7.1 z dekoderem DTS

Karty sieciowe: Dual Gigabit LAN

Gwarancja: 36 miesięcy

PODSUMOWANIE:

Bardzo nowoczesna i funkcjonalna płyta główna z nową podstawką dla procesorów Intel Core I7

ALTERNATYWA:

Gigabyte GA-EX58-UD5,  MSI Eclipse

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.