Asus PX 20 Nova Lite

Komputer barebone Asus PX 20 Nova Lite

Domowy komputer bardzo często odgrywa rolę centrum rozrywki – za sprawą przechowywanej na dysku kolekcji muzyki i filmów. Gdy jednak zamierzamy obejrzeć coś w większym gronie i w innym pomieszczeniu, przeszkodą stają się gabaryty stacjonarnego peceta i konieczność przełączania wszystkich kabli. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na wydajne komputery o małych gabarytach.

Asus PX 20 Nova Lite to niewielki, lekki komputer o ciekawym designie. Został wyposażony w procesor Intel Celeron M353 pracujący z magistralą FSB 400 MHz (zużywa tylko 18 W energii podczas pracy oraz 5 W, gdy nie jest obciążony). Komputer pozwala swobodnie słuchać muzyki, surfować po Internecie oraz oglądać filmy DVD. Niestety, wydajność maszyny jest za mała, by pograć w ulubione gry lub oglądać filmy w rozdzielczości HD (zapewne z tego powodu nie ma też złącza HDMI). Dysk o pojemności 80 GB jest naszym zdaniem zdecydowanie za mały.

Urządzenie dysponuje czterema portami USB 2.0, złączem DVI, interfejsem ethernetowym 100 Mb/s. Ma wbudowany szczelinowy napęd optyczny (z możliwością nagrywania płyt DVD), głośniki stereo i wyjścia słuchawkowe oraz wejście mikrofonowe. Komputer możemy ustawić poziomo lub pionowo (dzięki specjalnej podstawce). PX 20 pracuje bardzo cicho (19 dB).

Dostawca: www.asustek.pl Cena:

1100 zł

Dane techniczne:

Procesor/Cache L2: Intel Celeron M353/512 MB

Pojemność pamięci RAM: 1024 MB

Pojemność dysku twardego: 80 GB

Układ graficzny: Intel 915GM

Karta sieciowa: 1000 Mb/s

Wymiary (szer.×dł.×wys.): 235×190×55 mm

Waga: 1460 g

Gwarancja: 24 miesiące

PODSUMOWANIE:

Mały, tani i cichy komputer barebone o słabej wydajności.

ALTERNATYWA:

Lenovo ThinkCentre M57P Eco

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.