Podczas tegorocznej licytacji numer GG:17 sprzedany został za rekordową kwotę 20 100 zł

Aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Allegro.pl

Podczas XVII Finału będą zbierane pieniądze na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. Jak co roku Allegro.pl stworzyło nowoczesny serwis aukcyjny dedykowany tylko i wyłącznie zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serwis ten jest oparty na systemie działania Allegro.pl. W ten sposób jest on przyjazny i łatwy w obsłudze.

Oczywiście w serwisie można sprzedawać i kupować przedmioty, tak jak w „zwykłym” Allegro.pl. Różnicą jest to, iż całkowity dochód ze sprzedaży na aukcje.wosp.org.pl zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Samo wystawianie aukcji jest, jak w przypadku wszystkich aukcji charytatywnych na Allero.pl, bezpłatne.

Korzystanie z serwisu jest bardzo proste. Użytkownicy Allegro mogą bez problemu korzystać z serwisu Aukcje WOŚP logując się przy pomocy swoich dotychczasowych haseł i loginów. Również obsługa serwisu oraz panujące zasady (opisane w regulaminie) nie różnią się od obowiązujących w Allegro.pl. W serwisie funkcjonuje niezależny system komentarzy, a zebrane punkty za opinie są przedstawiane w formie serduszek zamiast typowych dla Allegro gwiazdek. Użytkownicy, którzy korzystali z Aukcji WOŚP w poprzednich latach, zachowują swój dorobek punktowy.

Miniony, XVI Finał pozwolił na zebranie rekordowej kwoty 1,3 miliona złotych. Były to pieniądze jakie wpłynęły na konto WOŚP w wyniku transakcji zawartych na aukcje.wosp.org.pl. Platforma handlowa Allegro.pl wspomaga Fundację Jurka Owsiaka od 2000 roku. Serwis jest dostępny od 1 grudnia 2008 roku do 20 lutego 2009 roku.