Autobus

Bilety PKS opłacane przez Internet

Platnosci.pl został dostawcą usług dla PPKS Warszawa. Wprowadzenie możliwości zapłaty za bilet autobusowy przez Internet to pionierski krok na rynku przewozów krajowych.

Rozwiązanie przyjęte przez stołecznego przewoźnika pozwoli jego Klientom uniknąć kolejek przy kasach, dzięki uregulowaniu płatności za bilet autobusowy drogą elektroniczną. Całą operację przeprowadzimy w przeciągu kilku minut nie wychodząc z domu. Wystarczy posiadać konto w jednym z banków internetowych.

Realizacja transakcji kupna biletu autobusowego za pośrednictwem Platnosci.pl jest bardzo prosta. Klient tworzy indywidualne konto na stronie przewoźnika wpisując w formularz m.in. numer dowodu osobistego na podstawie którego kierowca potwierdzi jego tożsamość. Następnie wybiera trasę i czas w jakim chce odbyć podróż. Po zaakceptowaniu tych danych loguje się do konta w swoim banku internetowym, gdzie dokonuje zapłaty. Zatwierdza operację kodem jednorazowym, tokenem lub hasłem sms, dokonując tym samym przelewu. W czasie rzeczywistym przewoźnik otrzymuje informację o dokonanym przez Klienta zakupie, a ten może wydrukować swój bilet. Metoda tak przeprowadzonej płatności to tzw. ePrzelew, bardzo popularny przy płatnościach dla e-biznesu.

Oferta płatności elektronicznych dla Klientów PPKS Warszawa jest aktualnie dostępna dla osób korzystających z tras dalekobieżnych. Jak zapowiada przewoźnik, docelowo system będzie obsługiwał również krótsze trasy, oraz obejmie ofertę innych przewoźników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.