Creative Fatal1ty USB Gaming Headset HS-1000

Słuchawki Creative Fatal1ty USB Gaming Headset HS-1000

Dzisiejsze gry jakością dźwięku niczym nie ustępują kinowym superprodukcjom. Oprócz wysokiej jakości brzemienia odgłosów rozgrywki oraz muzyki ilustrującej animowane sceny w większości gier mamy dostępny dźwięk przestrzenny. Szczególnie istotne to jest w grach akcji, gdzie wysokiej jakości trójwymiarowa grafika oraz „otaczający” gracza dźwięk sprawiają, że możemy poczuć prawdziwą realistykę wirtualnego świata.

Firma Creative po raz kolejny stworzyła produkt konkretnie dla użytkowników będących zapalonymi graczami, co potwierdza logo Fatal1ty na obudowie. Nowe słuchawki Creative-a dzięki złączu USB oraz własnemu oprogramowaniu sterującemu są całkowicie niezależne od karty dźwiękowej znajdującej się w komputerze. Oprócz technologii X-Fi, która wspiera efekty dźwięku przestrzennego EAX (Environmental Audio Extensions) w grach komputerowych. Dodatkowo dzięki aplikacji Creative Alchemy również w systemie Windows Vista gracze będą mogli „usłyszeć przestrzeń” w starszych tytułach gier, które nie były dotąd kompatybilne z nowym systemem przez zmiany w architekturze jaką wprowadził Microsoft w porównaniu do poprzednika – Windows XP. HS-1000 opórcz funkcji słuchawek oferują zintegrowany mikrofon, który co ciekawe możemy łatwo odłączyć, lub podłączyć inny na dłuższym kablu. Do polaczenia mikrofonu z obudową słuchawek użyto uniwersalnego złącza mini Jack co pozwala podłączyć alternatywny mikrofon z takim złączem. Dołączony mikrofon posiada funkcję redukcji szumów otoczenia. Obudowa słuchawek została wykonana z lekkiego tworzywa sztucznego oraz wykończona miękkim materiałem z gąbką, co pozwala na wygodne trzymanie słuchawek na głowie bez nadmiernego obciążenia.

Dostawca: www.creative.com Cena:

250 zł

Dane techniczne:

Interfejs: USB

Przetwornik: magnes neodymowy 40mm

Pasmo przenoszenia słuchawki: 20Hz – 20kHz

Pasmo przenoszenia mikrofon: 100Hz – 18kHz

Inne: mikrofon z redukcją szumów, pilot na kablu z regulacją głośności i włącznikiem mikrofonu

Gwarancja: 12 miesięcy

PODSUMOWANIE:

Wygodne i funkcjonalne  słuchawki oferujące dobra jakość dźwięku oraz wsparcie dla technologii dźwięku przestrzennego EAX w grach 3D. Niestety największym mankamentem zestawu jest wysoka cena.

ALTERNATYWA:

Logitech Digital Precision PC Gaming Headset