Dwa terabajty danych od Verbatima

Verbatim rozszerza swoją ofertę o 3,5-calowy zewnętrzny dysk twardy RAID o pojemności 2 terabajtów.

W macierzy RAID 0 użytkownik ma dostęp do pełnych 2 TB przestrzeni dyskowej za pośrednictwem procesu określanego jako „striping”. Złącze eSATA zapewnia transfer danych rzędu 3 GB/s, sześciokrotnie szybszy niż port USB, który oferuje prędkość 480 Mbit/s.

W sytuacjach, w których szczególnie ważne jest bezpieczeństwo danych, napęd może zostać skonfigurowany jako RAID 1. W tym trybie dysk jest podzielony na dwa napędy, każdy o pojemności 1 TB. Przechowywane dane mają swoje lustrzane kopie, dzięki czemu nawet gdy jeden z nich zawiedzie lub wygeneruje błąd, dane są nadal dostępne na drugim.

Dysk twardy RAID firmy Verbatim ma pracować cicho i jest wyposażony w wentylatory zabezpieczające go przed przegrzaniem. Urządzenie waży niespełna dwa kilogramy i jest dostępne w czarnej obudowie. Dysk jest także objęty obsługą serwisową firmy Verbatim: bezpłatną linią pomocy technicznej i oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych „Nero Back It Up 2 Essentials”. W opakowaniu znajdują się wszystkie niezbędne przewody do podłączenia eSATA i USB 2.0, zewnętrzny zasilacz sieciowy oraz instrukcja szybkiego uruchamiania.

Dysk RAID 2TB eSATA & USB 2.0 Combo marki Verbatim jest już dostępny w sprzedaży za cenę 1 590 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.