Fiński „iPhone Killer”

Nokia zaprezentowała palmofon N97 z dotykowym interfejsem i wysuwaną klawiaturą QWERTY. Urządzenia działa pod kontrolą zmodyfikowanego systemu S60 5th edition.

Fiński, symbianowy pretendent do miana iPhone Killer wyposażony jest w 3,5-calowy panoramiczny ekran dotykowy o rozdzielczości 360 x 640 piseli i możliwości wyświetlania 16,7 miliona kolorów, 5-megapikselowy aparat z obiektywem Carla Zeissa i LED-ową lampą błyskową, A-GPS, kompas, akcelerometr, WiFi, trójzakresowe HSDPA i 3G, Bluetooth, port USB i 3,5-milimetrowy port słuchawkowy oraz 32 gigabajty wewnętrznej pamięci (którą możemy rozszerzyć dzięki czytnikowi kart pamięci microSD). Dodatkowo, palmofon jest wyposażony w wysuwaną klawiaturę QWERTY. Wymiary Nokii N97 to 117.2 x 55.3 x 15.9 mm, waga zaś to 150 gramów.

Pulpit palmofonu możemy dowolnie zagospodarować widżetami, zarówno w postaci prostych aplikacji prezentujących prognozę pogody, jak i podręcznymi aplikacjami do słuchania radia internetowego (bądź FM). Inne funkcje, znane z poprzednich telefonów z serii N, poddane zostały faceliftingowi. Poprawiono interfejs e-sklepu muzycznego Nokia Music, zwiększono rozdzielczość map oraz dodano trójwymiarowe budynki do Nokia Maps, WebKitową przeglądarkę wyposażono w obsługę widżetów, Flasha i RSS-ów.

Nokia N97 ma się pojawić w pierwszej połowie przyszłego roku w cenie około 2 100 zł. Poniżej prezentujemy krótki filmik pokazujący palmofon w akcji:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.