Inteligentne OCR i skanery piórowe I.R.I.S.

Aplikacje OCR do rozpoznawania i odczytu tekstu z dokumentów papierowych i plików PDF firmy I.R.I.S. oraz skanery piórowe tego producenta są już dostępne w ofercie Veracomp.

Readiris Pro 11.0 w wersjach korporacyjnej, dla małych i średnich biur oraz dla komputerów typu MAC, ma wyróżniać się prostotą obsługi, precyzją rozpoznawania znaków (rozpoznawalność wynosi ponad 99%, a w przypadku jakościowo dobrych dokumentów 100%) i szybkością przetwarzania danych (do 1 600 znaków na sekundę). Ten nowy program OCR do cyfrowego przetwarzania danych, tworzy zaawansowane pliki PDF, przekształca je w edytowalne dokumenty, zachowując format oryginału (wykorzystuje przy tym inteligentną analizę strony), odczytuje kody kreskowe i rozpoznaje pismo ręczne (dzięki ICR – inteligentnemu rozpoznawaniu znaków).

Inteligentna analiza strony pozwala Readiris Pro na automatyczne rozpoznanie tekstów, tabel i grafik na skanowanym dokumencie i wierne odtworzenie ich układu w pliku wyjściowym. Program potrafi przesłać dane do tabel arkuszy kalkulacyjnych i edytorów tekstów, odtwarzając każdą tabelę, komórka po komórce. Z kolei inteligentne rozpoznawanie znaków oznacza optyczne odczytanie pisma odręcznego z obrazu w postaci cyfrowej. Jeśli Readiris nie jest pewny rezultatu czytania, poszukiwany znak (lub ciąg znaków) jest wyświetlany z macierzystym słowem, a użytkownik może zaakceptować propozycję lub poprawić ją. Wtedy Readiris Pro zachowuje tę poprawkę w słowniku jako ostateczną, nie prosząc już więcej użytkownika o pomoc.

Materiały dla aplikacji OCR dostarczyć mogą skanery piórowe IRISPen, godne uwagi szczególnie dla tych, którzy często zamieniają drukowane materiały na ich cyfrowe wersje. Ten ręczny skaner umożliwia, za pomocą jednego ruchu, wprowadzenie całego wiersza tekstu do używanej aplikacji. IRISPen Express 6 rozpoznaje i odczytuje dowolny tekst i cyfry (m.in. faktury) oraz skalę szarości, a IRISPen Executive 6 dodatkowo kody kreskowe oraz cyfry pisane ręcznie. A wszystko to w szybkości 1000 znaków lub 8 centymetrów tekstu na sekundę.

Readiris Pro 11.0 Corporate Edition z programem PROMT Office 7.0 jest dostępny w  Veracomp w sugerowanej cenie detalicznej 1159 zł brutto, Readiris Pro 11.0 Corporate Edition MAC, Readiris Pro 11.0 i Readiris Pro 11.0 MAC – 549 zł. Sugerowana cena detaliczna skanera piórowego IRISPen Executive 6 wynosi 922 zł brutto, a IRISPen Express 6 – 597 zł. Gwarancja na wymienione produkty w Veracomp obejmuje 24 miesiące.

IRISPen Express 6

System operacyjny: Windows, Mac OS
Rozpoznaje: TEKST, LICZBY, SKALĘ SZAROŚCI OBRAZÓW
Szybkość rozpoznawania: do 1000 znaków na sekundę (8 cm tekstu na sekundę)
Rozpoznanie kodów kreskowych: NIE
Rozpoznanie ręcznie pisanych liczb: NIE
Rozpoznanie języka: 55 języków
Wymagania systemowe: Windows XP, ME, 2000, 98SE, Mac OS 10.3 lub wyżej
Instalacja: Easy Plug&Play
Podłączenie: bezpośrednio przez  port USB do PC, Notebooka, Tabletu PC, Macintosh
Wymiary (WxDxH): 2,5×1,5×12,4 cm
Waga: 51 gram
Zasilanie: port USB
Długość kabla USB: 175,3 cm

IRISPen Executive 6

System operacyjny: Windows, Mac OS
Rozpoznaje: TEKST, LICZBY, SKALĘ SZAROŚCI OBRAZÓW
Szybkość rozpoznawania: do 1000 znaków na sekundę
Rozpoznanie kodów kreskowych: TAK
Rozpoznanie ręcznie pisanych liczb: TAK
Translacja tekstu na mowę: TAK (w języku w którym jest instalacja)
Rozpoznanie języka: 55 języków
Wymagania systemowe: Windows XP, ME, 2000, 98SE, Mac OS 10.3 lub wyżej
Instalacja: Easy Plug&Play
Podłączenie: bezpośrednio przez  port USB do PC, Notebooka, Tabletu PC, Macintosh
Szybkość rozpoznawania: 8 cm tekstu na sekundę
Wymiary (WxDxH): 2,5×1,5×12,4 cm
Waga: 51 gram
Zasilanie: port USB
Długość kabla USB: 175,3 cm

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.