Microsoft nie pozostawi użytkowników XP na lodzie, ale pod warunkiem, że będą aktualizować system

Koniec ery Windows XP

Microsoft

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, użytkownicy legalnych wersji systemu mogą liczyć na wsparcie techniczne firmy Microsoft do kwietnia 2014 roku.

Ze względu na popularność Windows XP jest najczęściej nielegalnie kopiowanym systemem operacyjnym na świecie. Piractwo w Polsce to ciągle poziom powyżej 55% a większość z nielegalnych kopii systemów jest zainstalowana na starszych komputerach, które nie spełniają wymagań systemu Windows Vista – zatem Windows XP jest jedyna szansa na bezpieczną pracę.

Użytkownicy nielegalnych wersji muszą się liczyć z wieloma zagrożeniami oraz utrudnieniami w prawidłowym funkcjonowaniu systemu.

Ocenia się, że rocznie straty wywołane włamaniami, kradzieżami oraz defraudacją wynoszą ok.

Reklama

5 miliardów dolarów Poza brakiem aktualizacji użytkownicy nielegalnych kopii oprogramowania, nie mogą też liczyć na wsparcie techniczne.

Ostatnią „niespodzianką” dla użytkowników nieoryginalnych systemów jest czarny ekran pojawiający się zamiast normalnego pulpitu użytkownika. Nawet po zmianie tła (tapety) czarny ekran powraca co 60 minut – dodatkowo na ekranie pojawia się informacja o nieoryginalności systemu.

Aby ułatwić dostęp do zakupu systemu Windows XP Microsoft uruchomił kampanie wskazując partnerów, u których można nabyć legalny system. Szczegóły na stronie www.oryginalnywindows.pl.