Strona główna serwisu Windows Live

Microsoft oferuje ci darmowy, cyfrowy dom. Skorzystasz?

Odświeżony Windows Live to seria bezpłatnych usług i programów, które pomogą ci lepiej się komunikować i zaprezentować w sieci z wykorzystaniem cyfrowych narzędzi.

Żeby zbudować swój dom/świat Windows Live musisz zarejestrować się na platformie www.home.live.com. Podstawą każdego domu są fundamenty, którymi w Windows Live są Live Spaces i Live SkyDrive. Ten pierwszy to główny salon twojego nowego domu. Możesz ustawić tu półkę z blogami i najnowszymi informacjami, które cię interesują. Do tego specjalna tablica, na której możesz zapisać co teraz robisz. Ta tablica wyświetli nie tylko twój stan ducha, ale też twoich przyjaciół.

Do pokoju twojego domu SkyDrive wrzucisz wszystkie pliki, do których chcesz mieć dostęp zawsze i wszędzie, z każdego miejsca. 25GB zmieści twoje mp3, zdjęcia, filmy, czy pracę domową zadaną w szkole.

W twoim domu Windows Live możesz mieć tyle okien ile tylko sobie życzysz. Wstawisz do nich zdjęcia dzięki Windows Live Photo Gallery. Zdjęcia możesz opisywać, zaznaczać na nich swoich znajomych, a oni dopiszą do nich swoje komentarze. Problem z dużą ilością zdjęć? Dorzuć do mieszkania darmowy program Windows Live Photo Gallery. On sam pogrupuje twoje fotografie.

Masz aparat z jednym obiektywem, a marzy ci się zdjęcie panoramiczne lub wspaniała kolekcja 3D? Nic prostszego. W twoim domu zainstaluj Windows Live Photo Gallery maszynkę do robienia panoramicznych zdjęć i kolekcji 3D Photosynth. Zbierz kilka fotografii, a Galeria zrobi z nich zdjęcie, którego żaden obiektyw „rybie oko” nie jest w stanie zrobić. Jeżeli zdjęcie jest za płaskie to twoja nowa maszynka wyciągnie z niego głębię i odpowiednio ustawi cienie.

Jest jeszcze zestaw obowiązkowy – coś jak rury kanalizacyjne i kable w domu twoich rodziców. Są to Windows Live Hotmail czyli 5-gigabajtowa skrzynka pocztowa, do której możesz włożyć swoje wszystkie inne konta. Na koniec coś jak telefon. Windows Live Messenger to komunikator internetowy, przez który pogadasz stukając w klawiaturę, pogadasz przez mikrofon, a jak zamarzy ci się wirtualna randka to komunikator otworzy okno wideo. Z komunikatora korzysta codziennie prawie 330 milionów użytkowników.

To tylko kilka urządzeń, które możesz zainstalować w swoim nowym domu Windows Live. Jest ich jeszcze dziesiątki, a ekipy inżynierów Windows Live tworzą następne. Co więcej, Live „wchłania” inne serwisy. Wkrótce Fotka.pl zostanie zintegrowana z serwisem Microsoftu.

Hermetyczny i nieudolnie prowadzony Windows Live drastycznie zmienia oblicze i wydaje się co najmniej ciekawą propozycją. Nam do pełni szczęścia brakuje Xbox LIVE – jego nieobecność na polskim rynku to poważne niedociągnięcie. A co wy myślicie o Windows Live?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.