Miliardowa mysz komputerowa Logitech

Miliardowa mysz Logitech znajdzie się w sprzedaży na kilka dni przed czterdziestą rocznicą publicznej prezentacji pierwszej myszy komputerowej.

Dziś na rynku pojawiła się miliardowa mysz komputerowa wyprodukowana przez firmę Logitech.  Na początku grudnia mija również 40 lat  od publicznej prezentacji pierwszej myszy komputerowej Doug’a Engelbart’a.  W przeciągu czterech dekad urządzenie przeszło szereg rewolucyjnych transformacji i powszechnie zagościło na biurkach na całym świecie. Przyjmuje się, że rzesza użytkowników komputerów to już miliard ludzi a według przewidywań firmy badawczej Gartner do 2014 r. ich grono się podwoi.  Historia Logitech i myszy komputerowej rozpoczęła się w latach 80-tych, od tego czasu firma stała się pionierem w rozwoju tego urządzenia.

Założony w 1981 roku, w niewielkim mieście Apples w Szwajcarii, Logitech bardzo szybko związał się ze światowym centrum nowych technologii w Dolinie Krzemowej. W roku 1985 w sprzedaży detalicznej znalazła się pierwsza mysz komputerowa firmy, a już 11 lat później Logitech świętował wprowadzenie na rynek 100 milionowego „gryzonia”. Obecnie myszy Logitech sprzedawane są w ponad 100 krajach na całym świecie, a firma produkuje ich średnio 376 tysięcy dziennie, co daje 7,8 milionów każdego miesiąca.

Sukces Logitech przypada w czterdziestą rocznicę publicznej prezentacji pierwszej myszy komputerowej. – To niesamowity zbieg okoliczności, że jeden z najważniejszych producentów myszy jakim jest firma Logitech zdołał osiągnąć tak wysoki wynik w tym samym miesiącu, w którym obchodzimy czterdziestą rocznicę legendarnej prezentacji myszy Doug Engelbart’a. – powiedział Curt Carlson, president and CEO of SRI International.  – Innowacyjne rozwiązania wprowadzone przez Logitech są realizacją wizji Engelbart’a – dodaje.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.