Dzięki temu oknu wyeliminujemy błędy w wyświetlaniu ikon oraz czcionek.

Naprawa funkcji skalowania Pulpitu po zakończonej grze komputerowej

Gra skończona, Windows w rozsypce: zarówno czcionka w pasku tytułowym okien, jak i przyciski służące do zamykania oraz zmniejszenia rozmiaru okna są zbyt duże. Na dodatek na Pulpicie zamiast ikon są wyświetlane czarne kwadraty.

Prawdopodobnie gra zmieniła nie tylko rozdzielczość ekranu, ale także ustawienie DPI, które jest odpowiedzialne za rozmiar elementów wyświetlanych na ekranie.

Najpierw sprawdzamy ustawienia wyświetlania czcionek. W tym celu w Panelu sterowania dwukrotnie klikamy ikonę »Ekran«, a następnie przechodzimy do karty »Wygląd«. Tutaj sprawdzamy ustawienie w polu wyboru »Rozmiar czcionki« – powinna być wybrana opcja »Normalna«. Potwierdzamy ten krok, klikając kolejno przyciski »Zastosuj« i »OK«.

2000, XP:

Aby skorygować ustawienie DPI, dwukrotnie klikamy ikonę »Ekran« i przechodzimy do zakładki »Ustawienia«. Teraz klikamy »Zaawansowane«, w oknie »Właściwości: Monitor Plug and Play« przechodzimy do zakładki »Ogólne«. W polu wyboru »Ustawienie DPI« zmieniamy wartość na »Rozmiar normalny (96 DPI)«. Potwierdzamy zmianę, klikając najpierw »Zastosuj«, a następnie »OK«, po czym uruchamiamy ponownie komputer.

Vista:

Klikamy lewym przyciskiem myszy w wolne miejsce na Pulpicie, po czym z menu podręcznego wybieramy polecenie »Personalizuj«. Teraz klikamy odnośnik »Dostosuj rozmiar czcionki (DPI)«. W zakładce »Skalowanie DPI« ustawiamy »Skala domyślna (96 DPI)«. Po restarcie komputera problem zostanie rozwiązany.

Aby pozbyć się czarnych kwadratów, zmieniamy ustawienie DPI, jak podano wyżej. Rozmiar czcionek i ikon zmieniamy jednak najpierw na »Duży rozmiar (120 DPI)«, po czym restartujemy komputer i ustawiamy z powrotem normalną wartość – 96 DPI.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.