windows media player wmp11

Odinstalowanie Media Playera 11 z systemu na dobre

Odtwarzacz Media Player 11 zagnieżdża się głęboko w systemie. Ponieważ aplikacja nie działa tak dobrze, jak oczekiwaliśmy, postanowiliśmy się jej pozbyć. Media Player 11 ma zostać zastąpiony wersją 10. Odinstalowanie odtwarzacza za pośrednictwem Panelu sterowania czasami się nie udaje.

Jeżeli Media Player 11 stwarza problemy, spróbujmy go odinstalować w trybie awaryjnym. W tym celu uruchamiamy ponownie komputer i podczas uruchamiania systemu przytrzymujemy wciśnięty klawisz [F8]. Wybieramy »Tryb awaryjny«, następnie naciskamy klawisz [Enter]. Natychmiast po uruchomieniu komputera wybieramy z menu Start polecenie »Uruchom«, wpisujemy »appwiz.cpl« i klikamy »OK«. Na liście oprogramowania zaznaczamy wpis »Windows Media Player 11«, następnie klikamy umieszczony obok przycisk »Usuń«. Wykonujemy kolejne kroki, postępując według wskazówek kreatora, po czym uruchamiamy ponownie komputer w trybie normalnym. Jeżeli Media Player 11 nadal nie został usunięty, wywołamy procedurę usuwania ręcznie. W tym celu ponownie wybieramy polecenie »Uruchom« w menu Start, po czym wpisujemy:

%windir%$ntUninstallwmp11$spuninstspuninst.exe

i wciskamy »OK«. Teraz klikamy przycisk »Dalej« oraz »Zakończ«.

Na zakończenie musimy jeszcze usunąć wpisy w Rejestrze. Wybieramy polecenie »Start | Uruchom«, wpisujemy »regedit«, po czym klikamy »OK«. W Edytorze Rejestru przechodzimy do klucza »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstallwmp11«, wybieramy polecenie »Edycja | Usuń«, a zapytani o chęć usunięcia klucza potwierdzamy decyzję, klikając przycisk »Tak«. Po usunięciu klucza zamykamy Edytor Rejestru.

Zapobieganie ponownej instalacji:

Na zakończenie sprawimy jeszcze, aby wersja 11 nie została automatycznie przez Windows Update ponownie zainstalowana. W tym celu w menu Start wybieramy polecenie »Wszystkie programy | Windows Update«. Na stronie internetowej klikamy »Niestandardowa«. Po zakończeniu wyszukiwania aktualizacji klikamy znajdujący się z lewej strony odnośnik »Oprogramowanie opcjonalne«. Rozwijamy menu z informacjami o wpisie »Program Windows Media Player 11«. Tutaj zaznaczamy umieszczoną poniżej opcję »Nie pokazuj tej aktualizacji ponownie«. Ustawienie zostanie zapisane, gdy klikniemy odnośnik »Przejrzyj i zainstaluj aplikacje«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.