ACDSee Photo Manager 2009

Przeglądarka zdjęć ACDSee Photo Manager 2009

ACDSee Photo Manager 2009 to rozbudowana wersja znanej i popularnej przeglądarki plików graficznych. Jej najnowsza, jedenasta już odsłona pozwala na odczytanie około 100 formatów graficznych i ok. 30 typów plików multimedialnych (w tym MPEG, WMV i MP3).

Główne zadanie, jakie możemy powierzyć aplikacji, to katalogowanie zdjęć i ich przetwarzanie w podstawowym zakresie. ACDSee Photo Manager pozwala katalogować zbiory, opisywać poszczególne pliki, organizować je w grupy tematyczne, dodawać do zdjęć słowa kluczowe. Są to jednak opcje znane z poprzednich edycji omawianej aplikacji. Jedyna sensowna nowość, jaką znajdziemy w wersji 2009, to rozbudowany moduł prezentacyjny, który umożliwia tworzenie pokazów slajdów, przeplatanych efektami kolorystycznymi oraz banalnym już oddalaniem i przybliżaniem losowo wybranych fragmentów zdjęć. Całość możemy okrasić muzyką.

Jeśli na naszym komputerze zainstalowana jest poprzednia wersja tego programu, a nam niepotrzebne są zwyczajnie wyglądające prezentacje – darujmy sobie zakup aplikacji. Oferowane przez nią funkcje znajdziemy w podobnych, darmowych programach. Jeśli jednak potrzebujemy dobrej aplikacji katalogującej połączonej z przeglądarką grafiki, to warto wydać 130 zł na Photo Managera.

Dostawca: www.acdsee.com Cena:

ok. 130 zł (50 USD)

Wymagania:

Windows XP/Vista

Język:

angielski

PODSUMOWANIE:

ACDSee niczym nie zaskakuje. Oferuje stary, dobry produkt, nieznacznie zmodyfikowany.

ALTERNATYWA:

Adobe Lightroom 2, IrfanView, Magix Zdjęcia na CD & DVD

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.