Ruter, karta i firmware na Gwiazdkę

D-Link wprowadził do sprzedaży w Polsce ruter z serii Xtreme N Duo, oznaczony symbolem DIR-855, oraz kartę sieciową DWA-160. Oba urządzenia działają w dwóch zakresach– 5GHz i 2,4GHz.

DIR-855 to gigabitowy ruter najnowszej generacji przeznaczony do sieci domowych i biurowych. Jest zgodny z wersją 2.0 standardu IEEE 802.11n (Wireless N) zapewniającego najszersze pokrycie sygnałem radiowym oraz najwyższą przepustowość danych. Zastosowana w urządzeniu technologia DualBand umożliwia równoczesną obsługę transmisji danych w częstotliwościach 2.4 i 5 GHz. Użytkownik może np. surfować po sieci i korzystać z poczty email na częstotliwości 2,4GHz, jednocześnie wykorzystując pasmo 5GHz na transfer wrażliwy na zakłócenia, np. na steaming mediów, rozmowy VoIP, gry online. Dodatkowo, podobnie jak inne modele routerów D-Linka, DIR-855 wykorzystuje technologię Quality of Service (QoS), pozwalającą nadawać priorytety różnym typom danych. Obie technologie zdecydowanie poprawiają jakość korzystania z sieci lokalnej, nawet przy dużym obciążeniu.

Ruter DIR-855 wyposażony jest w gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN. Z tyłu obudowy urządzenia zainstalowano gniazdo USB, które dzięki funkcjonalności SharePort może służyć jako gniazdo wirtualne. Podłączone do niego urządzenia peryferyjne, np. pamięć flash lub dysk zewnętrzny, są widoczne dla wszystkich komputerów pozostających w zasięgu routera. Pozwala to w prosty sposób współużytkować sprzęt i korzystać ze wspólnych zasobów – dokumentów, zdjęć, plików muzycznych i wideo. Oczywiście bezprzewodowo.

Nowy sprzęt D-Linka wyposażono w dodatkowe udogodnienia dla użytkowników. Kreator połączeń Clickn’Connect ułatwia i znacznie przyspiesza konfigurację urządzenia, a system WPS (Wi-Fi Protected Setup) szyfruje transmisję radiową poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Po raz pierwszy router wyposażono też w ciekłokrystaliczny wyświetlacz OLED, który prezentuje informacje na temat statusu sieci oraz urządzenia.

Razem z nowym ruterem w sprzedaży pojawiła się karta sieciowa DWA-160 USB Stick. Karta jest dwuzakresowa i pracuje w najnowszym drafcie standardu 802.11n, gwarantując najlepszą współpracę z DIR-855.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.