ESET NOD32 Antivirus

Virus Bulletin: „NOD32 najlepszy dla 64-bitowej Visty”

Niezależna organizacja Virus Bulletin opublikowała wyniki testów rozwiązań antywirusowych przeprowadzonych na 64-bitowej platformie Windows Vista. Zwycięzcą testu jest firma ESET.

Organizacja Virus Bulletin swoje pierwsze nagrody VB100 przyznała w 1998 roku. Od tamtego czasu Virus Bulletin regularnie testuje aplikacje ochronne na różnych platformach systemowych od Linuksa, przez Windows, Windows Server, aż po Novell Netware. Certyfikację VB100 otrzymują wyłącznie produkty, które wykryły podczas skanowania na żądanie wszystkie wirusy z kategorii rozprzestrzeniających się („In-the-wild”) oraz równocześnie nie wygenerowały żadnego fałszywego alarmu tzn. nie wskazały bezpiecznych plików jako złośliwe programy.

Lista zagrożeń „In-the-wild” użyta w testach tworzona jest niezależnie od Virus Bulletin – powstaje dzięki wspólnej pracy specjalistów ds. bezpieczeństwa z laboratoriów wielu producentów rozwiązań antywirusowych zrzeszonych w organizacji Wildlist. Lista obejmuje zagrożenia, które zostały wykryte przez producentów jako aktualnie rozprzestrzeniające się „na wolności” i stanowi podstawę testowania programów antywirusowych przez różne organizacje. Jeśli dane rozwiązanie wykrywa wirusy z listy oznacza to, że chroni ono przed najgroźniejszymi obecnie wirusami, robakami, końmi trojańskimi itp.

ESET jest jedynym producentem rozwiązań przeznaczonych do ochrony stacji roboczych i serwerów, który uzyskał w dotychczasowych testach Virus Bulletin 53 certyfikacje VB100 dla różnych platform systemowych. Równocześnie rozwiązania firmy ESET są jedynymi, które w testach Virus Bulletin osiągnęły wskaźnik skuteczności wykrywania zagrożeń sięgający ponad 96%. Dla porównania większość producentów rozwiązań antywirusowych może pochwalić się wykrywalnością na poziomie 50-75%.

– ESET NOD32 Antivirus po raz kolejny osiągnął wysoką efektywność oraz doskonałe wskaźniki wykrywalności we wszystkich badanych przez Virus Bulletin obszarach – powiedział John Hawes z Virus Bulletin – Kolejna nagroda VB100 dla ESET to efekt bezproblemowego radzenia sobie z próbkami z listy Wildlist oraz zerowa liczba zgłoszonych fałszywych alarmów – dodał John Hawes.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.