pulpit zdalny

Wykorzystanie zdalnego pulpitu w pełnej palecie barw

Korzystając ze zdalnego pulpitu, możemy w lokalnej sieci uzyskać dostęp do komputera z systemem Windows XP Professional. Jednak ograniczona do 256 kolorów w sesji klienckiej paleta barw wygląda brzydko, szczególnie podczas przeglądania zdjęć.

Wyposażmy również zdalny pulpit w miliony barw. Niezbędna do tego jest zainstalowana w zdalnym komputerze karta graficzna potrafiąca wyświetlić więcej niż 256 kolorów – ten warunek spełniają nawet leciwe komputery.

Modyfikacja podstawowych ustawień: najpierw odpowiednio konfigurujemy naszą sesję kliencką. W tym celu uruchamiamy serwer i klikamy prawym przyciskiem myszy ikonę »Mój komputer«. Z menu kontekstowego wybieramy polecenie »Właściwości«, po czym w zakładce »Zdalny« aktywujemy opcję »Zezwalaj użytkownikom na zdalne łączenie się z tym komputerem«. Ustawienie zapisujemy, klikając kolejno »Zastosuj« i »OK«.

Na komputerze klienckim wybieramy »Start | Programy | Akcesoria | Komunikacja | Podłączanie pulpitu zdalnego«, wpisujemy nazwę komputera serwera i klikamy »Opcje«, aby wyświetlić okno połączenia. W zakładce »Ekran« wybieramy głębię kolorów większą niż 256. Teraz klikamy »Połącz«, aby rozpocząć sesję. Nie ma powodów do niepokoju, chociaż klient nadal w wielu wypadkach wykorzystuje maksymalnie 256 kolorów. Przyczyną tego stanu rzeczy jest domyślne ustawienie w zasadach grup.

Dopasowanie zasad:

Za pośrednictwem »Start | Uruchom | MMC« uruchamiamy edytor zasad grup. W edytorze wybieramy polecenie »Plik | Dodaj/Usuń przystawkę«, następnie w kolejnym oknie klikamy »Dodaj«. Teraz zaznaczamy »Zasady grupy« i klikamy »Dodaj«. Zwracamy uwagę, aby w oknie »Wybieranie obiektu zasad grupy« był wybrany wpis »Komputer lokalny«. Proces kończymy, klikając kolejno »Zakończ«, »Zamknij« i »OK«.

Teraz w strukturze »Zasady Komputer lokalny« przechodzimy kolejno do »Konfiguracja komputera | Szablony administracyjne | Składniki systemu Windows | Usługi terminalowe«. Dwukrotnie klikamy umieszczony z prawej strony wpis »Ogranicz maksymalną głębię kolorów«. W sekcji »Ustawienie« wybieramy »Włączone« i w znajdującym się poniżej, opuszczanym menu »Głębia kolorów« ustalamy interesującą nas wartość maksymalną. Po tej zmianie możemy zamknąć edytor zasad grup. Od tego momentu klient będzie działał z każdą głębią kolorów do ustalonego maksimum.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.