złote blachy 2007

Złote Blachy 2008 rozdane

Koalicja Antypiracka przyznała "Złote Blachy" przedstawicielom jednostek policji, które w tym roku wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, filmowym i komputerowym.

Uroczystość wręczenia „Złotych Blach” odbyła się już po raz jedenasty. Nagrody przyznawane są corocznie przez Koalicję Antypiracką, w skład której wchodzą: Business Software Alliance (BSA), Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej (FOTA) oraz Związek Producentów Audio Video (ZPAV).

W tegorocznej edycji uhonorowane zostały: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Komenda Rejonowa Policji III Warszawa Ochota oraz Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przyznano wyróżnienie specjalne za opracowanie metodyki postępowania w sprawach związanych z przestępczością w Internecie oraz uruchomienie internetowej platformy edukacyjnej typu e-learning przeznaczonej dla policjantów i prokuratorów

KWP Gdańsk odznaczono za konsekwentne i profesjonalne działania przeciw przestępczości intelektualnej na terenie województwa pomorskiego, w tym zamknięcie internetowego serwisu nielegalnie rozpowszechniającego filmy oraz profesjonalnie zorganizowanej nielegalnej kopiarni, a także za przeszukania w związku z nielegalną wymianą plików w ramach sieci P2P.

KRP III Warszawa Ochota została doceniona za rzetelną codzienną pracę operacyjną i doskonałą organizację działań w ramach czynności przeciwko przestępczości intelektualnej, w tym przeszukanie w firmie technologicznej zakończone zatrzymaniem 26 komputerów w związku z naruszeniem praw autorskich do programów komputerowych.

KWP Białystok uhonorowano za profesjonalizm i wzorcowe prowadzenie postępowań, w tym ujawnienie i przerwanie działalności międzynarodowego kanału dystrybucji nielegalnych nośników z Chin oraz wcielenie w życie przepisów Rozporządzenia Celnego 1383/2003 dotyczącego działań organów celnych skierowanych przeciwko towarom podejrzanym o naruszenie niektórych praw własności intelektualnej oraz środków podejmowanych w odniesieniu do towarów, co do których stwierdzono, że naruszyły takie prawa.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.