ZOTAC NITRO

Kontroler karty graficznej Zotac Nitro

Wielu z nas rozpoczynając przygodę z podkręcaniem często stara się uprościć maksymalnie tą dość złożoną czynność. Prawie każdy z liczących się na rynku producentów kart graficznych oraz płyt głównych na swoich dyskach dołączonych do urządzeń umieszcza programy, które przy pomocy bardzo czytelnego interfejsu łatwo prowadzą nas przez proces podkręcania.

Firma Zotac postanowiła pójść tu w troszkę inna stronę. Niedawno zademonstrowali oni narzędzie służące do podkręcania kart graficznych w prosty i zarazem przyjemny sposób. Zotac Nitro jest zewnętrznym kontrolerem pozwalającym w łatwy sposób podnieść wydajność karty graficznej. Do komputera podłączany jest on poprzez złącze USB. Zaraz po zainstalowaniu sterownika możemy rozpocząć pracę z urządzeniem.

Nitro oferuje intuicyjny interfejs użytkownika sterowany za pomocą trzech przycisków. Ich funkcje zmieniają się automatycznie w zależności od wyświetlanych ustawień. Funkcje te wyświetlane są bezpośrednio nad danym przyciskiem na wyświetlaczu VDF (Vacuum Fluorescent Display). Dzięki dużej jasności świecenia oraz bardzo dobrej czytelności spod dowolnego konta oglądania jest on zdecydowanie lepszym wyborem aniżeli wyświetlacz LCD. Również jego żywotność jest zdecydowanie dłuższa. Dzięki podłączeniu Zotac Nitro pod nasz komputer możemy zwiększyć taktowanie rdzenia, shaderów oraz pamięci.

Nitro pozwala dodatkowo na kontrolowanie temperatury pracy jak również regulacje głośności pracy karty graficznej poprzez ustawienie obrotów wentylatora. Dużą zaletą Nitro jest to, żeby podnieść taktowania nie trzeba wychodzić z aplikacji w danym momencie używanej (np. gry). Wystarczy za pomocą odpowiedniego przycisku dokonać zmiany i zatwierdzić. Nasze ustawienia możemy również zapisać w postaci gotowego profilu i w dowolnej chwili przełączyć się miedzy stworzonymi wcześniej ustawieniami. Zotac podaje ze Nitro współpracuje tylko i wyłącznie z kartami tego producenta. Prawda jest jednak inna – Zotac Nitro będzie działał ze wszystkimi kartami opartymi na chipsecie GeForce.

Dostawca: www.zotac.com Cena:

370 zł

Dane techniczne:

Typ wyświetlacza: Vacuum Fluorescent Display

Wymiary: 154.51mm x 85mm

Gwarancja: 60 miesięcy

PODSUMOWANIE:

Niezwykle przydatne urządzenie do podkręcania kart graficznych.

ALTERNATYWA:

brak

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.