70-krotny zoom optyczny w kamerach Panasonic

Panasonic prezentuje pięć nowych kamer na karty SD i dyskiem twardym, oraz wodoszczelny model z myślą o aktywnych użytkownikach.

Wszystkie nowe kamery — SDR-H90/H80 (z twardym dyskiem), SDR-S26/S15 oraz SDR-SW21 (wodoszczelna) zostały wyposażone w zaawansowany optyczny system stabilizacji obrazu (MEGA O.I.S.), który wykrywa i koryguje skutki niezamierzonego drżenia ręki. Wszystkie modele wyposażono w funkcję iA (inteligentny tryb automatyczny). Funkcja iA automatycznie ustawia najlepszy tryb tematyczny zgodnie z rzeczywistymi warunkami filmowania.

Modele SDR-S26, SDR-S15, SDR-SW21 zostały wyposażone w slot na karty pamięci SD/SDHC, mają kompaktowe obudowy. W połączeniu z wytrzymałością na uderzenia i wstrząsy pozwalają na kręcenie filmów w dowolnym czasie i miejscu. Kamera SDR-S26 została wyposażona w obiektyw z 70x zoomem optycznym. SDR-S15 to kompaktowy model, który z łatwością mieści się w kieszeni. SDR-SW21 to kamera typu Triple-Tough z uszczelnieniem zapewniającym wodoodporność do głębokości 2 metrów (również w wodzie morskiej). Model wytrzymuje upadek z wysokości 1,2 metra i posiada dodatkowe zabezpieczenia przed kurzem.

Kamery SDR-H90/H80 nagrywają obraz na karcie pamięci SDHC/SD albo na wbudowanym dysku twardym. Wewnętrzny 80-gigabajtowy dysk w modelu SDR-H90 umożliwia zapisanie 72 godzin wideo (w trybie LP), a 60-gigabajtowy dysk w modelu SDR-H80 mieści 54 godziny filmu (w trybie LP). 32-gigabajtowa karta pamięci SDHC (opcjonalna) zapewnia miejsce na dodatkowe 26 godzin i 40 minut wideo (w trybie LP). Karty pamięci SDHC/SD nie wymagają żadnego mechanizmu napędowego, a mechanizm przeciwwstrząsowy chroni dysk twardy przed skutkami zewnętrznych uderzeń. Kombinacja stabilizatora Advanced O.I.S. i 70-krotnego powiększenia optycznego ma gwarantować czytelny, ostry obraz nawet na zbliżeniach. Oba modele oferują funkcję, która upraszcza kopiowanie nagrań z karty pamięci SD na płytę DVD, bez udziału komputera, wystarczy tylko podłączyć kamerę do nagrywarki VW-BN1 DVD (opcjonalnej). Utworzoną w ten sposób płytę można łatwo obejrzeć za pomocą każdego standardowego odtwarzacza DVD.

Panasonic do wszystkich pięciu modeli dołączył oprogramowanie VideoCam Suite, które ułatwia przesyłanie wideoklipów do witryny YouTube. Wszystkie modele dostępne są w wielu kolorach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.