Netgear HomePlugAV XAVB101

Adapter PLC Netgear HomePlugAV XAVB101

Dostęp do Internetu z każdego miejsca w domu? Marzenie! Niestety, nie zawsze do zrealizowania, szczególnie w sytuacjach, gdy sygnał Wi-Fi jest za słaby, a połączenie z łazienką wymaga samodzielnego prowadzenia kabli i dziurawienia ścian.

Istnieje jednak znacznie prostsze rozwiązanie: Netgear Home Plug AV. W skład tego kosztownego zestawu wchodzą dwie wtyczki oraz kable umożliwiające założenie sieci Ethernet w dowolnym pomieszczeniu w domu, pod warunkiem że znajduje się tam gniazdko sieci elektrycznej.

Home Plug AV to adapter, dzięki któremu za pośrednictwem gniazdek sieci elektrycznej możemy łączyć ze sobą komputery. Urządzenie jest proste w obsłudze – wystarczy włożyć wtyczki w gniazdka, połączyć jedną z nich z ruterem, a drugą za pomocą kabla z komputerem stojącym np. w sąsiednim pokoju. Połączenie między tymi urządzeniami uzyskujemy automatycznie. Nie musimy nic konfigurować, a zabezpieczenia sieci dokonujemy, naciskając jeden guzik. Home Plug AV zapewnia swobodny przesył danych poprzez sieć elektryczną z szybkością do 200 Mb/s. Wiele zależy od jakości okablowania sieci elektrycznej w naszym domu. Taka szybkość w zupełności wystarczy do transmisji obrazu w rozdzielczości HD.

Home Plug AV jest kompatybilny z systemem Windows Vista oraz większością urządzeń wyposażonych w porty Ethernet. 128-bitowe szyfrowanie AES pozwala na dobre zabezpieczenie takiej sieci, zaś łatwość obsługi czyni z Home Plug AV sprzęt godny polecenia.

Dostawca: www.netgear.com Cena:

735 zł

Dane techniczne:

Wymiary (wys.×gł.×szer.): 98×72×40 mm

Waga: 154 g

Porty: Ethernet

Liczba diod sygnalizacyjnych: 3

Gwarancja: 24 miesiące

PODSUMOWANIE:

Łatwe w instalacji urządzenie do budowy sieci LAN w domu lub biurze.

ALTERNATYWA:

Linksys Home Plug A/V Ethernet adapter

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.